Суд відмовився зарахувати Ельдару Кантимирову термін перебування в СІЗО до тюремного терміну

Суд відмовився зарахувати Ельдару Кантимирову термін перебування в СІЗО до тюремного терміну

Ельдар Кантимиров
Ельдар Кантимиров. Фото: Кримська солідарінсть

Окупаційний Сімферопольський районний суд відхилив позов політв'язня з "алуштинської групи" у справі Хізб ут-Тахрір Ельдара Кантимирова про те, щоб йому зарахували термін перебування в СІЗО до тюремного терміну.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це розповів правозахисник Рустем Кямілєв, повідомляє "Кримська солідарність".

Зазначається, що у його позові було зазначено, що адміністрація в'язниці Димитровграда Ульяновської області РФ неправильно обчислює його термін перебування там.

Адвокат наполягав на тому, щоб увесь час з моменту затримання і утримання під вартою зараховували в термін перебування у в'язниці. Так, згідно зі статтею 58 КК РФ, ув'язненим, засудженим за терористичною статтею, частина терміну покарання призначається у в'язниці. Там вони можуть провести не менше року після того, як було враховано час, який вони провели під вартою до винесення вироку. За словами Кямілєва, часто суди неправильно трактують цю норму. Суд у прийнятті позову повністю відмовив.

Що відомо про Ельдара Кантимирова

У листопаді 2017 року в будинку Кантимирова Ельдара пройшов перший обшук, із залученням ОМОНу та спецназу, після якого було вилучено всю електронну техніку. Неодноразово окупаційні силовики навідувалися до його будинку, чинячи моральний тиск. Надходили погрози та натяки залишити територію Криму.

Свою громадську діяльність Ельдар Кантимирів не припинив, також активно відвідував обшуки та суди, брав участь у житті мусульманської громади "Салгір-баба" села Зарічне, Сімферопольського району. Був організатором дитячих свят як в Алуштинському регіоні, так і в Сімферопольському.

Кантимирова заарештували 10 червня 2019 року, після того як у будинках чотирьох кримських татар пройшли обшуки з подальшим затриманням.

16 серпня 2021 року Південний окружний військовий суд РФ виніс вирок фігурантам "алуштинської групи" Хізб ут-Тахрір Руслану Нагаєву, Ельдару Кантимирову, Руслану Месутову та Ленуру Халілову. Чоловіків засудили до 13, 12 та 18 років позбавлення волі в колонії суворого режиму за звинуваченням у "терористичній діяльності".

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок