Окупаційне ДУМКС планує доєднати до себе мусульманські громади Херсонської та Запорізької областей

Окупаційне ДУМКС планує доєднати до себе мусульманські громади Херсонської та Запорізької областей

"Муфтій" окупаційного ДУМКС Еміралі Аблаєв
"Муфтій" окупаційного ДУМКС Еміралі Аблаєв. Фото: окупаційна Рада міністрів Криму

Мусульманські громади тимчасово захоплених частин Херсонської та Запорізької областей росіяни планують доєднати до складу окупаційного Духовного управління мусульман Криму та Севастополя (ДУМКС).

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомив "відповідальний секретар" окупаційного муфтія Криму і Севастополя Айдер Аджімамбетов.

"Зараз місцеві громади проходять перереєстрацію за російським законодавством, щойно цей процес завершиться, буде рішення цих громад щодо входження до складу Духовного управління, думаю, що таким чином це питання остаточно вирішиться", — зазначив Аджімамбетов.

Українська сторона поки не коментувала відповідні дії окупантів.

Що відомо про ДУМК та "ДУМКС"

Після повернення кримських татар постало гострим питання відновлення релігійних інституцій, які були знищені за часів радянської окупації. У 1991 році було створено Кадіат, або Духовне управління мусульман Криму.

На момент окупації Криму Росією, муфтієм був Еміралі Аблаєв. Після 2014 року він перейшов на бік окупанта та наразі обіймає посаду муфтія в окупаційній "Централізованій релігійній організації — Духовному управлінні мусульман Республіки Крим" (ЦРО ДУМК). У лютому 2023 року СБУ повідомила про підозру Аблаєву.

Муфтій ДУМУ "Умма" Саїд Ісмагілов неодноразово наголошував, що всі муфтії в Росії та на окупованих українських територіях підконтрольні ФСБ.

Після окупації Криму багато мусульман переселилися в міста материкової частини України та утворили мусульманські громади в місцях компактного проживання. У 2016 році ДУМК, після дворічної затримки, продовжило свою діяльність на території України.

Паралельно на окупованому півострові у лютому 2015 року Духовне управління мусульман Криму було зареєстровано у російському правому полі як Духовне управління мусульман Криму та Севастополя (ДУМКС).

У червні 2016 року Аблаєв заявив, що на території півострова нібито не можуть працювати жодні інші ісламські організації, окрім окупаційного ДУМКС.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок