Окупаційний суд у Криму заарештував на два місяці чоловіка за нібито співпрацю з українськими спецслужбами

Окупаційний суд у Криму заарештував на два місяці чоловіка за нібито співпрацю з українськими спецслужбами

Затриманий та заарештований у Криму чоловік, якого звинувачують у шпигунстві
Затриманий та заарештований у Криму чоловік, якого звинувачують у шпигунстві. Фото: Telegram/РІА "Новости"

ФСБ в окупованому Криму затримала чоловіка за підозрою у співпраці з українськими спецслужбами. Він нібито збирав дані про пересування підрозділів Росгвардії в зоні бойових дій. Окупаційний суд у Сімферополі заарештував його на два місяці.

Про це повідомила пресслужба ФСБ. Також відео із заарештованим чоловіком поширило окупаційне інформагентство РІА "Новости".

Проти нього окупанти порушили кримінальну справу за статтею 276 КК РФ ("Збирання і передача за завданням іноземної розвідки інших відомостей для використання їх проти безпеки РФ, тобто шпигунство").

Як стверджує ФСБ, дані від затриманого призначалися для нанесення ракетно-артилерійських ударів по особовому складу і військовій техніці Росгвардії. Він нібито передавав їх українській розвідці через Telegram.

Чоловік розповів, що почав співпрацювати з українськими спецслужбами після того, як йому нібито зателефонували із прихованого номера. Невідомий сказав йому, що телефонує з України, попросив "поділитися новинами", а далі запропонував перейти на листування в Telegram.

Пізніше громадянин встановив, що його телефоний співрозмовник буцімто працює на військову розвідку України.

"Я вирішив, що буду допомагати українським спецслужбам. Потім я почав йому скидати з відкритих джерел інформацію, яка, я знаю, була перевіреною, оскільки там і фотографії публікувалися, я розбирався вже на той момент у політиці. Потім раптово мені попалася інформація, що в Мелітополі в кількох місцях розташована військова техніка і розквартировані російські військові, я йому все це відправив", — сказав на відео затриманий.

Українська сторона не коментувала затримання.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок