В Україні проведуть онлайн-диктант кримськотатарською: як взяти участь

В Україні проведуть онлайн-диктант кримськотатарською: як взяти участь

Шостий онлайн-диктант кримськотатарською мовою
Шостий онлайн-диктант кримськотатарською мовою. Фото: Facebook/Nefes

21 лютого у Міжнародний день рідної мови проведуть шостий онлайн-диктант кримськотатарською мовою.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Текст цьогорічного онлайн-диктанту написав активіст, журналіст кримськотатарської газети "Авдет", член команди організаторів диктанту, кримський політв'язень Асан Ахтемов. Минулого року текст писав політв'язень, перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов.

Як взяти участь?

Написати диктант можуть усі охочі, незалежно від віку, національності, місця і країни проживання, рівня знання кримськотатарської мови. Текст має бути розбірливо написаний від руки латиницею або кириличним письмом, як зручніше.

Учасники мають до 19:00 22 лютого надіслати фото або скан-копію свого тексту з ім'ям, містом, телефоном і посиланням на свій акаунт у соцмережах на електронну пошту.[email protected]

Відповідний захід організовує громадська ініціатива "Nefes". Результати оголосять на їхній сторінці у Facebook. Ті, хто не припустилися помилок, будуть нагороджені заохочувальними призами.

Що відомо про онлайн-диктант кримськотатарською до Міжнародного дня рідної мови

  • Міжнародний день рідної мови проголосила Генеральна конференція ЮНЕСКО 17 листопада 1999 року. З того часу цей день відзначається 21 лютого.
  • Проведення онлайн-диктанту кримськотатарською мовою є акцією єднання на підтримку рідної мови та нагадування про незаконні переслідування активістів у Криму, проти яких було сфабриковано політично вмотивовані справи.
  • Акція відповідає цілям і завданням Міжнародного десятиліття мов корінних народів світу (2022 - 2032), що було оголошене Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 74/135 від 18 грудня 2019 р. "Права корінних народів".
  • З 2022 року відповідний щорічний онлайн-диктант присвячують кримськотатарським активістам Наріману Джелялову, Асану Ахтемову, Азізу Ахтемову, які з вересня 2021 року перебувають у неволі, а також усім політичним в'язням і незаконно переслідуваним російськими окупантами на півострові.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок