Британія ввела санкції проти учасників будівництва Кримського мосту

Британія ввела санкції проти учасників будівництва Кримського мосту

Британія ввела санкції проти учасників будівництва Кримського мосту
. Кримський міст. Фото: pixabay

Велика Британія запровадила санкції проти двох осіб і чотирьох компаній, пов'язаних із будівництвом залізничного мосту через Керченську протоку, який поєднав анексований Крим із Росією.

Про це йдеться у пресрелізі міністерства фінансів Великобританії.

До "чорного списку" потрапили генеральний директор компанії "Гранд Сервіс Експрес" Олександр Ганов і заступник гендиректора інфраструктурних проєктів компанії "Стройгазмонтаж" Леонід Риженькін, а також "Ленпромтранспроект", Дирекція з будівництва залізниці Беркакіт-Томмот-Якутськ, Кримська залізниця і Кримська перша страхова компанія.

Активи, які належать цим особам і структурам, мають бути заморожені.

Раніше Рада Європи ухвалила рішення розширити санкційний список проти осіб та компаній, причетних до зведення мосту з Краснодарського краю РФ до окупованого Криму. Також Рада ЄС продовжила до 15 березня 2021 року санкції проти Росії через анексію Криму.

Що відомо

  • 23 грудня 2019 року мостом через Керченську протоку до анексованого півострова проїхав перший пасажирський потяг сполученням Санкт-Петербург — Севастополь. Участь у відкритті залізничної частини Кримського мосту брав президент Росії Володимир Путін.
  • Представництво президента України в АРК назвало відкриття залізничного сполучення РФ з анексованим Кримом грубим порушенням російською стороною державного суверенітету і територіальної цілісності України, а також міжнародного права.
  • Дії Росії засудили в Європейському Союзі, а також в ООН. У липні 2018 року шість компаній, які будували Кримський міст, потрапили під санкції ЄС.
На початок