На ВДК "Новочеркаськ" в момент удару могли перебувати понад 80 осіб — Плетенчук

На ВДК "Новочеркаськ" в момент удару могли перебувати понад 80 осіб — Плетенчук

Новочеркаськ, корабель у Криму, ракетний удар, Феодосія
Пожежа на ВДК "Новочеркаськ" в порту Феодосії внаслідок ракетного удару. Фото: Telegram/ASTRA

На борту великого десантного корабля "Новочеркаськ" Чорноморського флоту РФ в момент ракетного удару по порту окупованої Феодосії могли перебувати 80 моряків.

Про це в коментарі Радіо Свобода сказав речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук.

Він зазначив, що на кораблі обов'язково мав залишатися персонал. Водночас результати удару по кораблю РФ ще верифікуються, бо проводити розвідку на окупованій території складно.

"Це все зараз вирифікується. І ви знаєте, завжди треба трохи зачекати, коли в тій самій Росії побачать купу некрологів в соцмережах, коли десь інформація почне виходити. Звісно, що територія зараз окупована, і проводити розвідку досить нелегка справа. Думаю, що з часом ми отримаємо приблизні цифри, як це було насправді. Тим не менше, зазвичай такі кораблі без екіпажу не залишаються. Навіть не зважаючи на те, що він перебував у порту на той момент, досить велика частина екіпажа мала перебувати на борту. А екіпаж такого судна складає близько 80 осіб. Враховуючи цей тип кораблів, там могли бути і сторонні особи", — розповів речник ВМС ЗСУ.

Раніше Telegram-канал ASTRA із посиланням на джерела повідомляв, що на ВДК "Новочеркаськ" в окупованому Криму перебувало 77 моряків: 33 з них вважаються зниклими безвісти, 19 поранені.

Про те, що на борту великого десантного корабля були моряки пишуть й інші ресурси. Анонімний російський канал "ВЧК-ОГПУ" пише, що одразу після удару по "Новочеркаську" під питанням була доля 57 членів екіпажу та 16 місцевих жителів, які брали участь у розвантажувальних роботах.

Видання "Агентство" стверджує, що принаймні два офіцери могли перебувати на ВДК у момент ракетного удару по ньому.

Нагадаємо, українська армія потопила російський десантний корабель "Новочеркаськ" у тимчасово окупованому Криму. Міноборони РФ підтвердило "пошкодження" корабля.

Окупаційна влада повідомляла про поранення 5 людей та одного загиблого. Також постраждав Залізничний вокзал. Зокрема, вибуховою хвилею вибило вікна, обсипалась штукатурка. Потяги з Феодосії до Джанкою тимчасово відправлятимуться зі станції "Айвазовська". У будинках, що знаходяться поблизу порту, повибивало вікна та скляні двері.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок