Пів року правозахисник Абдурешит Джеппаров оскаржує штраф за публікації у соцмережі

Пів року правозахисник Абдурешит Джеппаров оскаржує штраф за публікації у соцмережі

Ексклюзивно
Пів року правозахисник Абдурешит Джеппаров оскаржує штраф за публікації у соцмережі
. Кримський правозахисник Абдурешит Джеппаров, фото: Суспільне

Вже пів року кримськотатарський правозахисник Абдурешит Джеппаров оскаржує рішення окупаційного Білогірського суду, який оштрафував його на 45 тисяч рублів (близько 18 тисяч гривень) за публікації у соцмережі.

Про це він розповів "Кримській солідарності".

Джеппаров впевнений, що справа проти нього сфабрикована. Крім того, "суддя" відхиляє всі клопотання, які подають адвокати.

"На дев'яту годину тридцять хвилин було призначено суд по мені. Загалом засідання тривало майже шість годин і закінчилось тим, що його відклали на 13 листопада. Справа в тому, що адвокат Юнус Рефат зробив багато клопотань, але усі вони були відхилені. І, за винятком того, що було клопотання про те, щоб запросити як свідків та понятих, які були у мене на обшуку 25 квітня. Був і запрошений свідок Філатов — це офіцер, оперуповноважений в особливо важливих справах Центру екстремізму. І зараз я чекаю ще двох свідків — це Дейнека та Соболєв", — повідомив правозахисник.

Абдурешит Джеппаров також зазначив, що вся справа, а особливо свідчення Філатова, абсурдні.

"Коли запитали у нього (Філатова — ред.), звідки підтвердження його записам протокольним, він сказав, що це його припущення. Тобто, на власних припущеннях офіцера складено матеріали справи. Зараз чекаємо 13 листопада та наступних свідків", — підсумував правозахисник.

Що відомо про Абдурешита Джеппарова

Правозахисника та ветерана кримськотатарського національного руху Абдурешита Джеппарова російські силовики затримали 25 квітня після обшуку в будинку. Того ж дня підконтрольний РФ Білогірський районний суд визнав його винним і призначив 12 діб адміністративного арешту за нібито непокору поліції.

За місяць він дізнався, що в день арешту на нього склали ще два протоколи за публікації у Facebook. Один – за "дискредитацію" російської армії. Другий – за зловживання свободою слова в Інтернеті.

Це не перше затримання Абдурешита Джеппарова. Торік у березні, теж після обшуку, окупанти його засудили на 15 діб за начебто "пропаганду нацистської символіки" у соцмережах.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок