Ракетоносії "Кинджалів" над Чорним морем: що думають експерти про розміщення літаків у Криму

Ракетоносії "Кинджалів" над Чорним морем: що думають експерти про розміщення літаків у Криму

Ексклюзивно
Ракетоносії "Кинджалів" над Чорним морем: що думають експерти про розміщення літаків у Криму
. Російський винищувач Міг-31. Фото: АР

Сьогодні, 19 жовтні, OSINT-аналітик MT Anderson опублікував супутникові знімки аеродрому Більбек у Севастополі, на яких видно чотири винищувача МіГ-31. Проте модифікацію цих літаків визначити неможливо.

Напередодні президент РФ Володимир Путін заявив, що ракетоносії "Кинджалів" тепер патрулюватимуть в нейтральній зоні акваторії Чорного моря на постійній основі.

Суспільне Крим дізналося в експертів, що стоїть за розміщенням винищувачів МіГ-31 на аеродромі Бельбек в окупованому Севастополі.

Військовий експерт Денис Попович вважає, що через це в Україні почастішають повітряні тривоги.

"Їхні ракети "Кинджал" однаково небезпечні для всієї території України, якщо вони злітатимуть зі Саваслейки, чи як раніше вони злітали з території Білорусі, чи вони будуть злітати і десь патрулювати узбережжя Чорного моря. Просто буде більше повітряних тривог", — висловився експерт.

За словами речника Військово-морських сил України Дмитра Плетенчука, окупаційна авіація і так щодня патрулює повітряний простір в акваторії Чорного моря, зокрема винищувачами й розвідниками.

"У росіян і до цього була можливість застосовувати цю авіацію. Вони її застосовували з півночі, зі сходу. Якщо вони почнуть застосовувати з півдня, від цього їхній радіус дії не збільшується. Вони як працювали приблизно на 1000 км, хоча вони заявляють дві, так і будуть працювати", — наголосив Плетенчук.

Серед версій, навіщо все ж росіяни вирішили патрулювати Чорне море за допомогою ракетоносіїв "Кинджалів", авіаційний експерт Костянтин Криволап називає спробу залякати власників іноземних суден, які пристали на запропонований Україною тимчасовий зерновий коридор. Він також додав, що реальної загрози МіГ-31 для акваторії Чорного моря не становитимуть, тому що для розгону літака та пуску ракети за аеробалістичною траекторією — через стратосферу — там занадто мало простору.

"Три такі фази — це 700 км, не менше. В Чорне море він не може зайти просто так. Щоб вкластися в ті габарити, він повинен або через Грузію залітати, або через Азербайджан, або через Росію робити якийсь складний трюк. Розгортатися, і всі будуть його бачити, всі будуть про нього все знати. Це дурниці, це так не робиться", — зазначив Криволап.

У Військово-морських силах України вважають, що заяви про патрулювання МіГ-31К у Чорному морі розраховані передусім на країни-членів НАТО.

"Звісно, що запустити ракети через повітряний простір країн НАТО та Турецьку Республіку вони навряд чи наважаться, але знаючи РФ, вони завжди люблять грати в гру, яка називається "Скажений Іван". І вони постійно розмахують якоюсь дубиною і кажуть: "Зараз як бахнемо, буде всім непереливки". Тому ми розцінюємо це виключно в такому контексті", — підсумував речник ВМС України Дмитро Плетенчук.

Наприкінці серпня у Головному управлінні розвідки повідомляли, що у Росії залишилося близько 75 "Кинджалів". Військовий експерт Денис Попович наголосив, що міф про їхню невразливість вже спростовано в Україні — за допомогою американських зенітно-ракетних комплексів Patriot.

Що відомо про розміщення МіГ-31 в окупованому Криму

  • Президент РФ Володимир Путін заявив журналістам у Пекіні у середу, 18 жовтня, що Повітряно-космічні сили Росії починають на постійній основі патрулювання у нейтральній зоні повітряного простору над Чорним морем літаками, обладнаними системою "Кинджал".
  • Очільник Кремля також додав, що "це не загроза, але будемо стежити за ситуацією в Середземному морі", передають РІА "Новости".
  • Пізніше речник Повітряних сил полковник Юрій Ігнат заявив, що нові погрози президента РФ Володимири Путін щодо патрулювання російських винущувачів МіГ-31 у Чорному морі, можливо, спрямовані на посилення напруги, але кардинально нічого не змінюють для Сил оборони України.
  • Сьогодні, 19 жовтня, OSINT-аналітик MT Anderson опублікував супутникові знімки з військового аеродрому Бельбек в окупованому Севастополі, на яких чітко видно чотири російських винущувача МіГ-31. Проте модифікацію їх визначити наразі неможливо.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок