У Повітряних силах прокоментували рішення Путіна тримати «Кинджали» над Чорним морем

У Повітряних силах прокоментували рішення Путіна тримати «Кинджали» над Чорним морем

У Повітряних силах прокоментували рішення Путіна тримати «Кинджали» над Чорним морем
. Російський винищувач Міг-31. Фото: АР

Речник Повітряних сил полковник Юрій Ігнат заявив, що нові погрози президента РФ Володимири Путін щодо патрулювання російських винущувачів МіГ-31 у Чорному морі, можливо, спрямовані на посилення напруги, але кардинально нічого не змінюють для Сил оборони України.

Про це Ігнат сказав у коментарі "Українській правді".

"Для України нова заява агресора особливо нічого не змінює, Росія і так щодня загрожує нашій країні різноманітними видами озброєння. А заяву схибленого диктатора, хай краще прокоментував би його прессекретар. З технічного боку, характеристики аеробалістичної ракети Х-47 "Кинджал" дозволяють Росії запускати її по території України як із північного, так і з східного напрямків, акваторія Чорного моря – це лише ще один напрямок. Водночас російська авіація і так щодня патрулює там повітряний простір, зокрема винищувачами і розвідниками", — зазначив Юрій Ігнат.

Водночас, за словами речника Повітряних сил України, можливо, ці погрози Путіна більше спрямовані для країн-НАТО, які потенційно потрапляють в зону ураження "Кинджалів". Бо ракета Х-47 здатна нести і тактичний ядерний боєзаряд, як і крилаті ракети "Калібр" на російських кораблях у Чорному та Азовському морях, нагадав речник Повітряних сил.

Крім цього країни-партнери ймовірно підніматимуть у повітря свої винищувачі для перехоплення російських винищувачів у нейтральному повітряному просторі над Чорним морем.

Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін заявив журналістам у Пекіні у середу, 18 жовтня, що Повітряно-космічні сили Росії починають на постійній основі патрулювання у нейтральній зоні повітряного простору над Чорним морем літаками, обладнаними системою "Кинджал".

Очільник Кремля також додав, що "це не загроза, але будемо стежити за ситуацією в Середземному морі", передають РІА "Новости".

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок