Фігурантів другої Джанкойської групи у справі "Хізб ут-Тахрір" етапували до СІЗО Ростова-на-Дону

Фігурантів другої Джанкойської групи у справі "Хізб ут-Тахрір" етапували до СІЗО Ростова-на-Дону

Фігурантів другої Джанкойської групи у справі "Хізб ут-Тахрір" етапували до СІЗО Ростова-на-Дону
. Фігуранти другої Джанкойської групи у справі "Хізб ут-Тахрір". Фото: Кримська солідарність

Фігурантів другої Джанкойської групи у справі "Хізб ут-Тахрір" етапували із слідчого ізолятору Сімферополя до СІЗО-1 Ростова-на-Дону.

Про це розповіли дружини політв'язнів у коментарі "Кримській солідарності".

Йдеться про таких політв'язнів: підприємців Халіла Мамбетова і Рефата Сейдаметова, майстрів із ремонту Екрема Кроша та Айдера Асанова, а також будівельників Османа Абдуразакова і Лемана Зекеряєва.

Дружини етапованих кримських татар зазначили, що не знають, коли зможуть побачитися з ними.

"Я так і не потрапила на побачення, тому що діти дуже маленькі і важко з раннього ранку до пізньої ночі бути в дорозі, у транспорті. Тепер тільки Аллаху відомо, коли і за яких обставин побачимося", - сказала дружина Османа Абдуразакова Зера.

Їхня друга дитина народилася через два місяці після арешту батька. Рідний брат Абдуразакова Едем Бекіров - фігурант першої Джанкойської групи у справі "Хізб ут-Тахрір".

Дружина Рефата Сейдаметова Леніє вказала, що не отримувала від чоловіка "жодної звісточки", а коли він перебуватиме ще далі, сім'ї буде "дуже важко".

Дочка 68-річного Халіла Мамбетова Ельмаз зазначила, що він страждає від артрозу. Його дружина вже декілька років лікується від онкології. Водночас дружина змогла побачитися з чоловіком, але доньці не дали дозволу на побачення з ним.

Дружина Екрема Кроша Аміде дізналася, що його відвезли, коли збиралася на побачення з ним. До арешту Крош піклувався про сім'ю рідного брата Енвера з "першої Джанкойської групи".

Дружина Айдера Асанова Поліна розповіла, що підозрювала, що її чоловіка та інших фігурантів справи незабаром етапують. У нього двоє малолітніх дітей.

Лемана Зекеряєва Зера побачилася з чоловіком на короткостроковому побаченні. До арешту він доглядав за літньою матір'ю і опікувався трьома малолітніми дітьми.

Що відомо про другу Джанкойську групу у справі "Хізб ут-Тахрір"

24 січня у селах Джанкойського району пройшли обшуки, після яких затримали шістьох кримських татар і відвезли до Сімферополя, де їх заарештували наступного дня та відправили у СІЗО-1.

У серпні матеріали їхньої кримінальної справи передали до Південного окружного військового суду Ростова-на-Дону. Їм інкримінують участь у забороненій в Росії ісламській політичній партії "Хізб ут-Тахрір", яка вільно діє у більшості країнах, у тому числі в Україні.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок