Під контроль України повернули "вишки Бойка" у Чорному морі біля Криму

Під контроль України повернули "вишки Бойка" у Чорному морі біля Криму

Під контроль України повернули "вишки Бойка" у Чорному морі біля Криму
Кадри висадки ГУР на "Вишки Бойка". Фото: ГУР

Україна повернула під свій контроль "вишки Бойка" — бурові газо- та нафтовидобувні платформи біля узбережжя Криму в Чорному морі, які були під окупацією з 2014 року та які Росія використовувала у військових цілях з початку широкомасштабного вторгнення.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомило Головне управління розвідки Міноборони України у Telegram.

Як зазначили в ГУР, із 2022 року Росія використовувала платформи як вертолітні майданчики і для розміщення засобів РЛС.

"Унікальну операцію зі встановлення контролю над "вишками Бойка" провели силами підрозділів ГУР МО України, зокрема під контроль були повернуті бурові платформи "Петро Годовалець" та "Україна", а також СПБУ "Таврида" і СПБУ "Сиваш", — йдеться у повідомленні.

За даними української розвідки, спецпризначенці захопили під час своєї операції цінні трофеї. Зокрема, запас вертолітних боєприпасів типу некерованих авіаційних ракет та радіолокаційну станцію "Нева", яка відстежує рух кораблів у Чорному морі.

"Під час однієї з фаз цієї операції відбувся бій між українськими спецпризначенцями на катерах та російським винищувачем Су-30. Внаслідок бою російський літак отримав ураження і змушений був відступити", — зазначили у ГУР МО.

Що відомо про "вишки Бойка"

  • "вишки Бойка" — це бурові газо- та нафтовидобувні платформи біля узбережжя Криму в Чорному морі.
  • 2014 року Росія захопила бурові платформи в 100 км від Одеси і 150 км від окупованого Криму.
  • 20 червня 2022 року Збройні сили України завдали ракетний удар по "Вишках Бойка" у Чорному морі - "Петро Годованець" і "Україна", тим самим лишивши росіян можливості добувати газ у Чорному морі.
  • РФ використовувала платформи у військових цілях з початку широкомасштабного вторгнення, зокрема, для спостереження над надводною обстановкою за допомогою радіотехнічної розвідки.
  • "Мало того, що вони крали наш газ, мало того, що вони взагалі вкрадені в України у 2014 році під час окупації Криму, росіяни розміщували на них свої станції РЕБ. Росіяни їх використовували, як захист для своїх кораблів, ховаючись за ними, щоб наш чарівний "Нептун" не міг дістати їх своїми системами наведення. Ось так сталося, що хтось невдало палив на тих вишках і тепер вони не використовуються для тієї мети, яку задумали росіяни", – коментував ракетний удар по "вишках Бойка" у 2022 році тоді ще міністр оборони України Олексій Резніков.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок