Перейти до основного змісту
Окупанти оштрафували аніматорів з Алушти через танці під пісню Вєрки Сердючки

Окупанти оштрафували аніматорів з Алушти через танці під пісню Вєрки Сердючки

Окупанти оштрафували аніматорів з Алушти через танці під пісню Вєрки Сердючки
Аніматори Алуштинського аквапарку. Скріншот Telegram/ Крымский СМЕРШ

Окупаційний суд Криму оштрафував на 15 тисяч рублів (5,6 тисяч гривень) трьох дівчат, які танцювали в аквапарку Алушти під пісню Вєрки Сердючки "Гуляночка".

Про це повідомляє окупаційне МВС.

Інцидент стався 9 серпня. Дівчата віком 19, 20 та 26 років працюють аніматорами в аквапарку. Вони, за даними слідства, "перебуваючи на робочому місці, публічно танцювали під тематичну пісню українського виконавця з неприпустимим змістом".

Ідеться про популярну пісню "Гуляночка" з репертуару Вєрки Сердючки, яка містить неприйнятні в сучасній Росії слова "Ще не вмерла Україна, єслі ми гуляєм так".

Відео з дівчатами спочатку з'явилося у Telegram-каналі руху "Кримський СМЕРШ", члени якого переслідують тих, хто виступає проти війни.

"Аквапарк Алушта, аніматори розважаються, норма?" – йшлося у повідомленні.

Пізніше в Telegram-каналі зʼявилося інше відео з дівчатами – на ньому вони вибачаються "за необдуманий вчинок", висловлюють підтримку учасникам так званої "спеціальної воєнної операції" і співають пісню зі словами "Владімір Путін – молодєц".

В коментарі Суспільному Крим правозахисниця Ірина Сєдова розповіла, що з початком повномасштабного вторгнення подібних випадків переслідування зі сторони окупантів стало набагато більше.

"Ми розцінюємо всі ці факти переслідування, як один великий кейс — переслідування жителів Криму за проукраїнську позицію. Цей злочин має різноманітні прояви: фізичний тиск, психологічний тиск, штрафи, арешти, кримінальні справи та ін. Ми ретельно збираємо всі ці факти, тому що в міжнародному гуманітарному праві є такий пункт серед воєнних злочинів — злочини проти людяності. Всі факти подібних переслідувань ми збираємо, щоб потім все це окремим кейсом передавати у відповідні інстанції, щоб всіх, хто причетний до цього, потім притягли до відповідальності", — розповіла вона.

Правозахисниця також зазначила, що за три місяці правозахисники виявили близько 150 адміністративних справ за “дискридетацію ЗС РФ”.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

Топ дня
Вибір редакції
На початок