Путін доручив відкрити філії «Артеку» в Бердянську та Севастополі

Путін доручив відкрити філії «Артеку» в Бердянську та Севастополі

Путін доручив відкрити філії «Артеку» в Бердянську та Севастополі
Дитячий центр "Артек". Фото: artek.org

Президент РФ Володимир Путін доручив у 2023 році відкрити філії "Артеку" в Севастополі та Бердянську.

Про це пише РІА "Новости" з посиланням на сайт Кремля.

В окупованому Бердянську планують відкрити дитячий центр «Червона гвоздика», а в Севастополі – дитячий центр «Корсунь».

"Уряду Російської Федерації... забезпечити у 2023 році відкриття філій федеральної державної бюджетної освітньої установи "Міжнародний дитячий центр "Артек" – дитячих центрів "Корсунь" (Севастополь) та "Червона гвоздика" (Бердянськ, Запорізькій області), передбачивши виділення з федерального бюджету на їхнє функціонування у 2023 році додаткових бюджетних асигнувань у вигляді 260,1 мільйона рублів", - йдеться у повідомленні.

Що відомо про "Артек" у Криму

  • Після окупації Криму підконтрольна РФ влада «націоналізувала» дитячий центр «Артек», а потім передала його майно у власність Росії.
  • У відповідь МЗС України закликало ЮНЕСКО, провідні міжнародні організації, світову спільноту засудити передачу «Артеку» у федеральну власність Росії. У міністерстві зазначили, що у 2006 році між урядом України та ЮНЕСКО було підписано угоду про надання державному підприємству України «Міжнародний дитячий центр «Артек» статусу центру під егідою ЮНЕСКО.
  • Прокуратура АРК у квітні 2015 року відкрила кримінальне провадження за фактом «націоналізації» міжнародного дитячого центру «Артек» в окупованому Криму. У квітні 2016 року Оболонський суд Києва наклав арешт на майно «Артеку».
  • Після окупації Криму «Артек» переїхав на територію материкової частини України і перебував у Пущі-Водиці під Києвом. З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну заклад евакуювали з Київської області на Закарпаття.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок