Політв'язня Тофіка Абдулгазієва етапували до в'язниці Челябінської області

Політв'язня Тофіка Абдулгазієва етапували до в'язниці Челябінської області

Політв'язня Тофіка Абдулгазієва етапували до в'язниці Челябінської області
Тофік Абдулгазієв. Фото: Кримська солідарність

Політвʼязня Тофіка Абдулгазієва, якого окупанти незаконно засудили до 12 років ув'язнення, етапували у в'язницю Верхньоуральська Челябінської області РФ. Активіста помістили до спецблоку на карантин.

Про це він розповів своїй дружині Алії Куртаметовой по тюремному зв'язку «Зонателеком», повідомляє "Кримська солідарність".

Зазначається, що цілий місяць родичі Тофіка Абдулгазієва не знали про його місцезнаходження та стан здоров'я. Активіст зміг зв'язатися із сім'єю лише 22 липня.

"Дуже довго жодної звістки не отримувала", — поділилася дружина політв'язня.

Що відомо про Тофіка Абдулгазієва

  • До арешту Тофік Абдулгазієв брав участь у організації заходів для дітей кримських політв'язнів. Був активістом громадського об'єднання «Кримська солідарність», звукооператором, учасником проекту «Кримське дитинство». Також займався передачами продуктів у СІЗО політв'язням, відвідував суди з політично вмотивованих справ, приходив підтримати співвітчизників на обшуки у їхніх будинках.
  • 4 травня 2017 року у будинку Тофіка пройшов перший обшук. Тоді він залишився на волі. Після повторного обшуку 27 березня 2019 року Абдулгазієва заарештували за звинуваченням у причетності до забороненої в Росії організації «Хізб ут-Тахрір».
  • У травні 2022 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону виніс обвинувальне рішення проти Тофіка Абдулгазієва і засудив його до 12 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з першими п'ятьма роками у в'язниці.
  • Через рік, у травні 2023 року, Апеляційний військовий суд у Власисі розглянув скаргу захисту на вирок і залишив рішення суду першої інстанції в силі.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок