Директора "Кримпатріотцентру" суд заочно засудив до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна. Засуджений — колишній військовослужбовець РФ, який через фільми, публічні виступи й масові заходи закликав дітей та підлітків в окупованому Криму служити у збройних силах РФ. Суд визнав його винним у порушенні законів і звичаїв війни та глорифікації окупантів із використанням медіа.
Читайте цей матеріал кримськотатарською
Про це повідомила прокуратура АР Крим та м. Севастополя.
Прокурори довели, що у 2023 році цей посадовець взяв участь у створенні та просуванні пропагандистського документального фільму, де відкрито схвалював залучення неповнолітніх до служби в армії РФ. Стрічка була оприлюднена на проросійських платформах, зокрема на "Rutube" і телеканалі "Весті Крим".
"Кримпатріотцентр", як і інші мілітарні рухи Росії, є одним із засобів перетворення підростаючого покоління на майбутню військову силу держави-агресора. Дітям та підліткам, які живуть в окупації, намагаються прищепити почуття того, що вбивати та вмирати заради країни-окупанта вважається "нормальним" і навіть "героїчним" — наголошує керівник прокуратури автономії Ігор Поночовний.
Суд визнав його винним у порушенні законів і звичаївч. 1 ст. 438 КК України війни, а також у публічній глорифікації осібч. 3 ст. 436-2 КК України, які здійснюють збройну агресію РФ проти України.
В прокуратурі АР Крим та м. Севастополя Суспільне Крим пояснили, що вироки, винесені за результатами спеціального судового розгляду — судового розгляду за відсутності обвинуваченого ("заочні" вироки), набирають законної сили в загальному порядку, а саме після закінчення строку подання апеляційної скарги (30 днів з дня проголошення вироку), якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції. Водночас початок строку покарання засудженому рахується з моменту його затримання.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp, Facebook, TikTok та YouTube