Представники окупаційної прокуратури Криму вручили застереження про правопорушення кримськотатарському правозахиснику Абдурешиту Джеппарову. У документі йдеться про неприпустимість порушення російського законодавства про масові заходи та екстремізм.
Читайте цей матеріал кримськотатарською
Документ у Facebook поширив надзвичайний і повноважний посол України в Туреччині Наріман Джелял.
Як повідомив ресур "Трибунал. Кримський епізод", правозахисник пов'язує візит силовиків з підготовкою до жалобних заходів 18 травня — регулярно перед пам'ятними датами вони проводять кампанію застережень серед кримськотатарських активістів, журналістів і правозахисників, сказав він.
"В цілому, такі "застереження" не є за своєю суттю ні військовим злочином, ні серйозним зазіханням на права людини. Проте, в комплексі з іншими, жорсткішими методами репресій, такі акції є допоміжними інструментами загальної політики придушення антиросійських та проукраїнських настроїв", — йдеться у повідомленні.
Як повідомляє "Кримська солідарність", застереження також отримали громадські захисники "Кримської солідарності" Сервер Чолакчик та Сеїт-Осман Каралієв. За словами Сервера Чолакчика, йому зателефонував співробітник поліції. Він спитав, чи той вдома. Чолакчик попросив залишити застереження у його батьків. "Я звільнився, приїхав до батьків, а до них ніхто не приїжджав. Потім приїхали троє співробітників у громадянці. Я говорю: "80 років тому мій народ оголосили зрадниками і вислали, і досі ви в спокої нас не залишаєте. Скільки можна?! Рік у рік застерігаєте"», — поділився громадський захисник", — цитує його "Кримська солідарність".
Сеіт-Осман Каралієв у коментарі "Кримській солідарності" зазначив, що застереження перед 18 травня він отримує "протягом уже кількох років".
"Цього разу я не став знову питати і пояснювати своє ставлення до таких візитів. Просто сказав, що мені вкрай неприємний такий візит, ще й напередодні 18 травня. Співробітники вручили та поїхали", — зазначив громадський захисник.
Такі ж застереження вручили активістам із Судака.
Нагадаємо, журналістку видання "Ґрати", правозахисницю та активістку з Криму Лутфіє Зудієву внесли до російського "Реєстру іноземних агентів" внесли. Раніше жінка вже зазнавала переслідувань з боку окупаційної влади.
Лутфіє Зудієва висвітлює судові процеси та порушення прав людини в окупованому Криму, відстежує долі політичних бранців.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp, Facebook, TikTok та YouTube