Сума збитків довкіллю через забруднення річок Сейм та Десна станом на 11 вересня становить понад 405 мільйонів гривень. Мова йде про Чернігівську та Сумську області.
Про це на засіданні Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування розповіла міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук, повідомляє Кабмін на своєму офіційному сайті.
Зі слів Гринчук, наразі забруднена вода рухається до кордону з Київщиною.
Нагадаємо, станом на 7 вересня, забруднення річок Сейм та Десна призвели до збитків для Чернігівщини у розмірі 186 мільйонів гривень, повідомляв начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус.
Що відомо про забруднення річок
Про забруднення води в річці Сейм на Чернігівщині стало відомо 26 серпня. В ріці масово гинула риба, а сама вода стала чорного кольору. За даними держагентства з меліорації, брудна вода прийшла з Курської області Росії, де тривають бойові дії. За повідомленням агентства, невідомі відходи у Сейм скинули російські військові. У воді виявили перевищення вмісту амонію та критично низький рівень кисню.
На Чернігівщині посилені заходи контролю за реалізацією риби. Населення інформують про ймовірну небезпеку використання води з річки Сейм та Десна для напування худоби та поливу городини. Фактів торгівлі рибою, що зазнала загибелі в річках, не виявлено.
Як повідомило Міндовкілля 11 вересня у своєму Telegram-каналі, за результатами проб води у річках Сейм та Десна, які відбирали 10 вересня, зафіксували забруднення органічного характеру. Воно 14 серпня потрапило у річку Сейм із цукрового заводу в селищі Тьоткіно Курської області РФ.
За їх інформацією, станом на 11 вересня, забруднення по річці Десна просунулось до села Ладинка на Чернігівщині. При візуальному огляді забруднення фіксується точково і не має однорідного характеру. Запах зменшується порівняно з річкою Сейм, а на воді спостерігається загибла риба, яка підіймається з дна річки.
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.