У Золотоноші
До "Табору Максимум" у Золотоноші приїхали шість лікарів-протезистів американської громадської організації "LimbFit", аби виготовити протези для 16 українців — військових та цивільних.
Це другий візит з початку повномасштабної війни, розповів Суспільному його директор Віталій Собко.
Учасник програми Олексій Лубов 14 років тому втратив ногу внаслідок захворювання судин, тоді ж отримав перший протез.
"Протез у мене був старий, зламаний. І ось я приїхав сюди, аби зробити новий протез. Зробили зліпок і згідно з ним робили ногу, тепер тільки коригують", — розповів Олексій Лубов.
Протез виготовили спеціалісти зі Сполучених Штатів Америки в межах семиденної програми з протезування, розповів фахівець з Чернігова Олександр Серветник:
"Зараз регулюємо під звичку людини ходити, тримати культю, як ногу викидує, треба відрегулювати, бо під кожного пацієнта це регулюється індивідуально".

Олександр Серветник приїхав сюди, аби набути досвіду від своїх іноземних колег. Нині вчиться технології виготовлення у протезиста з Кароліни Майка Райса.
"Це гнучка підкладка під гільзу на протез, який одягається вище коліна. Цей матеріал нагрівається, потім ми накладаємо його на цей гіпс, воно формується, застигає і виходить фігура", — пояснив Майк Райс.
До нового протезу звикає переселенка Людмила Савчук. У Львові мала консультацію із американським фахівцем Джоном Бьоргером, тепер він перевіряє можливості нового виробу.
"Протез зручний і я думаю, що буду на ньому ходити. Я думаю, що буду ще танцювати", — зазначила Людмила Савчук.

Джон Бьоргер приїхав до України з Пенсильванії, аби виконувати свою місію — допомагати людям, зазначив він:
"Особисто чому я це роблю, бо я вірю, що Бог дав мені цю здатність, цей талант і я хочу через цей талант допомагати людям".
Він додав, що окрім створення нових протезів, замінюють деталі у старих та надають консультації з відновлювальної гімнастики — військовослужбовцю Олександру Бужуку дали поради з реабілітації, а його побратиму змінили куксоприймач.
"Куди не звертався, здебільшого намагались лікувати просто пігулками, знеболювальними, тут знайшли в чому основна причина і розробили задля мене комплекс вправ", — розповів Олександр Бужук.

Ці протези, за словами директора "Табору Максимум" Віталія Собка, виготовили безоплатно, коштом громадської організації "LimbFit". Окрім цього, учасникам програми компенсували витрати на проїзд, проживання та харчування.
"Ми відкрили центр протезування, до нас постійно приїздять команди, з якими ми можемо працювати саме тут, в центральному регіоні України і це дає змогу ветеранам, військовим, цивільним не їхати дуже далеко, а отримати підтримку в протезуванні саме тут на місті. Вони записуються через нашу гарячу лінію, через адміністраторів, після чого ми проводимо з ними інтерв'ю, співбесіди, де ми конкретно домовляємось про конкретний час, коли ми можемо допомогти", — прокоментував Віталій Собко.
Зі слів Віталія Собка, центр протезування на базі табору відкрили торік в травні, а сам "Табір Максимум" є результатом американо-українського партнерства, яке розпочалося в 1992 році. Його співзасновниками є "Shepherd’s Foundation" зі штату Міннесота, США.
