Перейти до основного змісту
МСЕК на Черкащині юридично більше не існує: депутати з четвертої спроби ухвалили рішення

МСЕК на Черкащині юридично більше не існує: депутати з четвертої спроби ухвалили рішення

Ексклюзивно
Позачергова сесія Черкаської обласної ради
Позачергова сесія Черкаської обласної ради. 2 квітня 2025 року. Суспільне Черкаси/Анастасія Столбова

Депутати Черкаської обласної ради 2 квітня на позачерговій сесії ліквідували обласний центр медико-соціальної експертизи (МСЕК), як структуру. Юридично її приєднали до центру медичної статистики.

На засідання з'явилися 38 обранців із 64, повідомили кореспондентки Суспільного із сесійної зали.

Питання яке винесли на розгляд сесії — "Про припинення юридичної особи "Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи".

Очільниця обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики Галина Бараненко пояснила, що надалі на засіданнях депутати мають розглянути питання, що стосуватимуться майна комісії:

"МСЕКи вже не працюють. Наступне питання — це передача майна в оперативне управління. Потрібно вирішити чи воно передається в оперативне управління чи буде передаватися по договору оренди".

За словами начальниці управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації Антоніни Уманець, із 6 січня в області запрацювали експертні команди. Їх нині 52.

"Вони успішно працюють, але зʼявилися нові виклики Не вирішено багато питань, які треба було вирішити. Зокрема, це стосується приміщення для роботи, безбарʼєрного доступу для пацієнтів тощо", — зазначила вона.

Посадовиця додала, що за три місяці роботи в області такі комісії розглянули 3 500 справ.

У коментарі Суспільному пані Уманець пояснила: у роботі експертних комісій беруть участь десять закладів.

"Команди як працювали, так будуть працювати і надалі, але може бути змінене розташування обласних експертних команд. Це буде на базі колишньої медико-соціальної експертизи, тому облаштують територію, а приміщення розподілять між цими закладами. Людям повідомлять окремо, де будуть лікарі".

За словами посадовці, працівники, які залишились, а це адміністративний та господарчий персонал, перейдуть в медстатистику.

Зрештою депутати проголосували за припинення МСЕК як юридичної особи. "За" проголосували 37 обранців, один — не голосував.

У коментарі Суспільному голова облради Анатолій Підгорний пояснив, що приміщення, де розташовувалася комісія, передадуть медзакладам:

"Приміщення, в якому знаходиться МСЕК, буде за ініціативою і підтримкою депутатів, буде розподілено між нашими лікувальними закладами, зокрема обласною лікарнею, кардіоцентром, онколікарнею й екстреною службою медицини катастрофи. Тобто, з того приміщення кожен отримає свою частину, якою буде користуватися і використовувати в свої професійні діяльності".

Нагадаємо, як пояснив Суспільному Ігор Табурець, нині у регіоні створені комісії при кластерних і надкластерних медичних закладах:

"Робота, яка стосується професійної діяльності цих комісій, наразі функціонує і проводиться. Питання, як кажуть, в раціональності виконання рішень РНБО, які стосувалися розформування або ліквідації МСЕК, це те, що у нас в цій ситуації обласна рада не робить. Ми витрачаємо кошти, ми не формуємо по-новому лікарів, тому що лікарі і персонал відповідний знаходиться ще на тих посадах".

За словами Ігоря Табурця, для утримання МСЕК у 2024 році обласна рада витратила 19 мільйонів гривень:

"Наразі перший місяць цього року ми практично до мільйона вимушені витрачати, при тому, що ми вживаємо заходів щодо скорочення, щодо простою співробітників, для того, щоб раціонально використовувати кошти, ми витрачаємо ще ці кошти на утримання цього МСЕК, цього приміщення, комунальних послуг, персоналу, які функціонально не залучені в процес, які пов'язані з обов'язками з виконання своїх функцій МСЕК. Виключно питання виконання рішення РНБО і питання господарювання".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Підписуйтеся на WhatsApp

Вподобайте наш Instagram

Топ дня
Вибір редакції
На початок