Про правила безпечного поводження на льоду рибалкам нагадують рятувальники. Зі слів інспекторки відділу управління ДСНС області Олександри Нижник, не всі з рибалок про них знають та їх дотримуються, тож під час рейдів ДСНСники видають інформаційні листівки.
Зі зниженням температури, охочих порибалити побільшало. За словами шістдесятитрирічного черкащанина Владислава Гальченка, на річці не страшний коронавірус, панують тиша та гармонія.
"Якби не риболовля, то вмерти можна було б. А так – фізичне навантаження велике, кров циркулює. Я почуваюся прекрасно – сон міцний і ковіду тут немає".
Зі слів чоловіка, він рибак із 45-річним стажем і знає, коли безпечно виходити на лід взимку. Цьогоріч на дніпровій кризі рибалить втретє:
"У мене є багор, яким я пробую. Так завжди: де тріщина – там товщий лід, а де сніг – на ньому слабший. Там небезпечно, бо підмитий лід і сонце його підігріває".
За словами рибалки, на льоду потрібно бути дуже уважним і не йти туди, де небезпечно.
Дотримується таких правил і черкащанин Олександр Бондаренко. Перш ніж сісти рибалити, чоловік завжди вимірює товщину криги. З його слів, вона має бути не менше п'яти сантиметрів, на тоншу не виходить ніколи.
Цьогоріч, з його слів, вийшов рибалити вперше, бо знизилася температура повітря:
"Чотири дні вже мінус 15 і більше. При мінус п'ять і то вже лід по сім сантиметрів. А в мінус 15 – по 10 сантиметрів товщина кругом".
За словами офіцерки управління держслужби з надзвичайних ситуацій області Оксани Крутоус, інформаційні рейди рятувальники проводять постійно. З її слів, обізнаність людей може знизити кількість надзвичайних випадків на водоймах.
Авторка Наталія Старинець
Що відомо
Від початку січня 2021 року на водоймах Черкащини загинула одна людина загинула, п'ятьо осіб врятували з-під криги. За словами Оксани Крутоус, такі показники вдвічі перевищують минулорічні за аналогічний період.
Читайте також
- Дітей, які провалилися під кригу на черкаському Дніпрі, виписали з лікарні
- У Черкасах ДСНСники врятували рибалку, який випав з човна