Протягом доби на Черкащині рятувальники виїжджали на понад пів сотні пожеж. Під час однієї з них опіки ніг отримав чоловік 1953 року народження.
Найбільше займань — 26, виникло у Черкаському районі, розповіла Суспільному речниця Головного управління держслужби із надзвичайних ситуацій області Юлія Норовкова.
"У селі Мошни Черкаського району, під час займання сухостою, чоловік 1953 року народження отримав опіки ніг легкого ступеня. Причиною цьому стала необережність під час куріння", — деталізувала речниця.

З її слів, протягом доби 22 березня у Черкаському районі рятувальники загасили 26 пожеж, в Уманському — 14, на Звенигородщині — девʼять, та в Золотоніському — вісім.
"Вогонь поширюється швидко, і, на жаль, часто перекидається на будинки та господарчі споруди. Причиною пожеж сухої рослинності та сміття найчастіше є недопалки, потрапляння малокалорійного джерела запалювання або ж просто необережність з вогнем, що може призвести до непоправних наслідків", — прокоментувала Норовкова.

Речниця додала, що підпал сухостою карається штрафами:
"За підпал сухостою передбачені штрафи від трьох тисяч шістдесят до шести тисяч ста двадцяти гривень. Якщо ж такі дії призведуть до масштабних наслідків — винних притягують до кримінальної відповідальності", — розповіла Юлія Норовкова.
За спалювання сухостою на території об'єктів природно-заповідного фонду, то доведеться сплатити від 12 240 до 30 600 гривень. Також окремо передбачений штраф за знищення або пошкодження лісу — до 15 300 гривень, а для посадовців — удвічі більше, пояснила речниця.
