У селі Сагунівка на Черкащині 14 січня рятувальники провели рейд з перевірки експлуатації пічного опалення. За словами речниці УДСНС області Оксани Крутоус через недотримання правил експлуатації пічного опалення з початку року в області сталося 15 пожеж, а це вдвічі більше, ніж за аналогічний період 2020-го.
Село Сагунівка розташоване за 30 кілометрів від Черкас. За словами Оксани Крутоус, нині у такий спосіб у цьому населеному пункті опалюють оселю понад 300 жителів.

У оселі Валентини Овчарової рятувальників порушень не виявили: за станом печі слідкують, адже, вважають, що це власна безпека:
"У хаті ми топимо тільки до восьмої вечора і все, більше не підкидаємо. Бо коли лягаю спати, починаю хвилюватись, щоб нічого не сталося. Та й навіть з дому не виходимо, коли топимо", - розповіла господиня.
В оселі Євдокії Мироненко рятувальники виявили помилки в експлуатації пічного опалення: господиня близько біля печі поставила крісло. Його слід відставити мінімум на метр, щоб воно не нагрівалося та не сталося пожежі. Також виявили тріщини в грубі. Їх необхідно замастити.
За словами пані Євдокії, її доглядають родичі. Вони протоплюють піч і по кілька разів на день навідуються до оселі.

У будинку Катерини Луговської порушень не виявили. Тому що щороку перед опалювальним сезоном піч й грубу в її домі підготовлюють:
"Ми трусимо сажу, тоді їдемо в сосни, голки беремо. Пізніше дровами топимо, якщо холодно – то вугіллям", - розповіла пані Катерина.

Найчастіше під час рейдів, зі слів Оксани Крутоус, фіксують такі порушення:
"Буває, немає металевого листа. Димарі часто не поштукатурені, тріщин багато. Або ж впритул до печі меблі стоять. Також часто господарі сушать домашні речі на печі", - зауважила речниця.
З її слів, аби уникнути надзвичайних ситуацій, кожному слід дотримуватися правил безпеки й не залишати піч, що топиться, без нагляду. Також не можна доручати догляд за пічним опаленням малолітнім дітям. Та обов’язково перед сезоном потрусити сажу.
Повне відео: