Кулони, сережки, браслети, годинники та дзеркальця оздоблює мікровишивкою черкащанка Юлія Пилипенко. Своє захоплення майстриня називає коханням з першого погляду.
Майже десять років жінка займається вишивкою хрестиком, два з яких опановує мікровишивку. Зі слів жінки, спеціально цьому не навчалася – це захоплення для душі, а сам процес підіймає настрій. Найперші роботи майстриня вишивала через лупу.
"Кожен хрестик менше одного міліметра. Це основна відмінність, те що очі дуже втомлюються, і понад 5-6 годин в день вишивати фізично неможливо. Ювелірні такі розміри – потрібно спочатку його вишити, а потім ще заправити в основу, що теж має свої складнощі, через розмір", – розповіла майстриня.

Юлія Пилипенко вишиває сто сорок чотири хрестики в одному квадратному сантиметрі З її слів, кілька невдалих спроб у цій справі її не зупинили.
"Я вишиваю на сороковому каунті – це такий розмір канви – маленький. Наприклад, зазвичай картини вишивають на 14-ій. Сорокова найменша з тих, що вишивала я. Існує ще 52, 56 – це шовковий газ, який взагалі дуже манюсінький".

За словами черкащанки, у деяких роботах закодовані імена. Схеми до них майстриня розробляє через спеціальну програму.
"Є спеціальна програма, яка кодує кожне ім’я, кожна літера має свій орнамент, і з нього складається вже безпосередньо сам кулон. Є закодовані побажання: "на здоров’я", "на вдачу", "на любов", на "добробут". Я різні вже пробувала вишивати", – зазначила Юлія.

Нині майстриня удосконалює вишивку для годинників, тому що вважає їх найбільш практичними із виробів.
"Вважаю, що годинники найбільш практичні серед усього, що я пробувала оздобити. Тому що це єдиний виріб в якому вишивка знаходиться під склом. Я добираю найчастіше те, що подобається мені. Зазвичай, це яскраві візерунки на білій, чорній чи на кольоровій тканині", – розповіла жінка.

За словами Юлії Пилипенко, виготовлення прикрас може тривати від однієї доби до тижня, тому вона намагається кожного дня приділяти своєму хобі дві-три години. Робота складається не тільки з вишивання: вишивку ще потрібно попрати, попрасувати, приклеїти на скляну основу, потім на основу виробу.

А ще, за словами майстрині, вона полюбляє добирати різну тканину та має у колекції понад двісті кольорів ниток, тому що в одному кулоні може поєднуватися до тридцяти восьми кольорів.
"За рахунок маленького розміру потрібно досить яскраві переходи, для того, щоб це було видно. Тому що якщо квіточка діаметром менша сантиметра, вкласти туди перехід плавних кольорів досить складно, щоб їх було видно", – розповіла майстриня.

За словами Юлії Пилипенко, у неї постійно виникає бажання удосконалюватися, шукати нові форми та схеми. Жінка мріє створювати прикраси із ще меншим хрестиком.