У Черкасах провели турнір з боксу серед дітей, присвячений загиблим добровольцям у російсько-українській війні. Організували захід до десятої річниці загибелі атовця Сергія Амброса.
До змагань долучилися 36 учасників — це діти від 8 до 14 років, а також їхні батьки та рідні загиблих добровольців, розповіла Суспільному голова управління спортивного залу "Амброс Крос Файт" Марія Горбатенко.
Підтримати свого восьмирічного сина Андрія Муху прийшла його мама — Дарина.
"Пробували дуже багато: і плавання, і гімнастику, і футбол, але ось тут він знайшов себе".

Поєдинок Андрія завершився нічиєю, бо переможців, як і переможених не буде, пояснила голова управління спортивного залу "Амброс Крос Файт" Марія Горбатенко. Разом із учасниками та гостями турніру з боксу вони вшановують пам'ять загиблих добровольців в російсько-українській війні.
"Сьогодні, 18 лютого, десята річниця загибелі Сергія Амброса — це герой України, наш земляк, черкащанин, на честь якого було відкрито цей простір. Ми вшановуємо також пам'ять тих спортсменів, які займалися безпосередньо у цьому залі і були дотичні до його створення. Такою була мрія Сергія — зробити молодь спортивною, здоровою, зацікавити. Це діти, це їх перші спроби, тому сьогодні всі отримають перші місця, обов'язково будуть медалі, обов'язково певне грошове заохочення".

Мати учасника турніру Дарина Муха розповіла: такі пам'ятні заходи мають проводити в Черкасах.
"Не забувати про те, хто захищає нашу країну, і завдяки кому світле майбутнє у наших дітей, тому потрібно проводити ось такі-от поєдинки".
Не засмучений нічиєю і восьмирічний Павло Безуглий. Він приїхав з Харкова на початку повномасштабної. Тепер у рідне місто повертатиметься з медаллю.
"Я буду продовжувати, якщо я зможу там знайти теж такий самий клуб".
У 13-річного Артема Ромодана старший брат нині також у війську. Тому битиметься не задля перемоги, а для вшанування всіх загиблих.
"Брат теж тут займався, мені сподобалося і я теж став займатися. Думаю, теж стану військовим, коли виросту".
Батько загиблого добровольця Сергія Амброса — Сергій вважає: спорт має гуртувати молодь, бо цього хотів і його син.
"Це була дуже велика частина його життя, саме спорт. Можна сказати, що взірцем для молоді, яка зараз. І це один із його задумів створити простори спортивні, і ті простори, де може молодь зустрічатися, спілкуватися, займатися спортом".

Нагадаємо, лейтенант Сергій Амброс у 2014 році пішов добровольцем боронити східні кордони України. 18 лютого 2015 року потрапив під мінометний обстріл у селі Широкине на Донеччині. Того ж дня помер від поранень у лікарні Маріуполя. Його посмертно нагородили орденами "За мужність" та "Народний Герой України".