У Смілі фахівці Держпродспоживслужби спільно із поліцією провели перевірку закладів на дотримання правил роботи в локдаун. За три години виявили одного порушника, розповів Суспільному начальник відділу держнагляду міського управління держпродспоживслужби Віктор Крижанівський.
Обійшли з перевіркою 11 січня шість закладів.

У магазині побутової техніки можуть продавати тільки засоби зв’язку. Інші товари мають бути огороджені спеціальною стрічкою, зауважила спеціалістка держнагляду Тетяна Куліда:
"Такі відділи, що не визначені постановою на період локдауну не повинні працювати, їх позначають стрічкою, щоб покупці бачили, що вони сюди не можуть заходити".
Також у магазині мають бути місця для утилізації масок та рукавичок, журнал з показниками температури працівників та рукомийники. Усе це в закладі фахівці знайшли. Тому що до зимового локдауну магазин підготували завчасно, розповів виконуючий обов’язки керівника закладу Владислав Леушін. Чоловік додав, що єдина пороблема в тому, що нині зменшилась кількість покупців:
"Клієнти зараз набагато менше купують, майже вдвічі, людям не комфортно і нам також. Я думаю немає сенсу від того карантину що вони ввели, люди все одно приходять, консультуються, дивляться на товар".

У продуктовому магазині на період локдауну торгувати можуть тільки продуктами та засобами особистої гігієни, пояснила Тетяна Куліда. Інші товари мають прибрати з полиць. Домашні капці, колготи та шкарпетки підпадають під заборону, однак у перевіреному магазині у вільному доступі, через це правоохоронці склали на керівницю закладу постанову:
"У цьому магазині здійснювалась торгівля непродовольчими товарами, нині ці товари продавати заборонено. Їх потрібно відгородити стрічками, щоб видно було що продаж заборонено."
За таке порушення передбачений штраф, його розмір вирішить суд, пояснив поліцейський. Керівниця закладу Зінаїда Бойко зауважила, що про нові зміни не знали, тому товар прибрати з відділів магазину не встигли:
"Були свята були вихідні, і сьогодні тільки починає вияснятися ситуація, що і які далі наші дії. Що можливо, а що не можливо", – зауважила Зінаїда Бойко.

Після зауважень продукцію, що не можна продавати прибрали з полиць. Зі слів начальника відділу держнагляду Смілянського управління держпродспоживслужби Віктора Крижанівського такі рейди розпочали 8-го січня, за цей час перевірили пів сотні закладів:
"Наразі оформлено п'ять протоколів за порушення карантинних вимог та порушення санітарно епідеміологічних правил. Заклади не дотримуються правил особистої гігієни. Відсутні дезінфектори, відсутні сушарки для рук, використовуються дезінфікувальні засоби без документів".
Віктор Крижанівський додав, за час перевірок ресторани, кав’ярні та бари у Смілі працювали без порушень. Магазини одягу та будівельних матеріалів були зачинені. Такі рейди інспектори проводитимуть щоденно до 24 січня.
Що відомо
Із 8-го січня в Україні почали діяти посилені карантинні обмеження, які триватимуть до 24 січня. Власникам закладів харчування забороняється приймати відвідувачів, дозволено працювати на виніс та здійснювати адресну доставку замовлень. Також забороняється робота непродовольчих ринків та ярмарків. Реалізація товарів непродовольчими магазинами може здійснюватися лише адресною доставкою замовлень. Зможуть працювати та приймати покупців магазини, понад 60% площі яких призначено для торгівлі продуктами харчування, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, зв’язку, ветеринарними препаратами, кормами.