Понад 50% пацієнтів, які поступають до блоку дитячої онкології та гематології в черкаський клінічний онкоцентр мають занедбані випадки хвороби.
Нині у відділенні лікуються 19 дітей, розповіла Суспільному його завідувачка Оксана Глухарева.
Ті, хто долає цю недугу, з нагоди Всесвітнього дня онкохворої дитини, який щороку відзначають 15 лютого, розповіли Суспільному свої історії.
У блоці дитячої онкології та гематології є стенд, який називають "скелею переможців". На ньому кольорові відбитки долоньок тих, хто зміг вилікуватися. Від більших, до зовсім маленьких пальчиків. За словами завідувачки Оксани Глухаревої, вони — нагадування про надію, як і про те, що рак не жаліє нікого.
"Боротьба за життя дитини — це війна. Війна тяжка, кривава і нещадна, але ж і перемога ця висока".

Трирічній Ксюші рік тому поставили діагноз "гострий лімфобластний лейкоз", розповіла її мама Анастасія. Симптоми цього захворювання крові її дитина відчула одразу:
"Ми пішли в садочок і вона почала часто хворіти. Ми спочатку не звертали на це увагу, бо думали, що це звичайна адаптація. Почали виступати маленькі синці, вʼяленько почала себе почувати, трошки схудла".
Хвороба змінила життя родини, додала Анастасія.
"Я, мабуть, черпала сили від неї. Мені було безумно страшно, але я дивилася на неї, як вона це все може. Я думала, якщо вона може, то і я можу".

Нині Ксюша почала набирати вагу, вивчила танок з мамою та вміє сідати на шпагат — такі речі, розповіла Анастасія Сидорець — результат терпіння та роботи лікарів.

П’ятирічна Альона з раннього дитинства зрозуміла, що життя — непроста річ, розповіла її мама Вікторія:
"Ми ще місяць до цього шукали, що в неї болить. Бо в нас ще є супутній діагноз – ДЦП – ми родилися шестимісячні. Дуже бліді губи були в дитини, дуже велика слабкість. Ні на вулицю не хотіла – нічого. Вона все клеїла пластирем".
Вікторія розповіла, що нині донька одягла улюблену бузкову сукню. За час лікування дівчинка вивчила кожну іграшку в лікарняній ігровій кімнаті. Втім, обидві сподіваються, що попереду їх чекають ляльки та забавки вже вдома.
"Слава Богу, ми до 11 квітня проходимо підтримувальну хімієтерапію, і я надіюся, що ми сюди більше не вернемося".
Аби дитина стала переможцем у боротьбі з хворобою, важливо вчасно звернутися до лікаря, зазначила завідувачка блоку дитячої онкології Оксана Глухарева. Адже понад 50% пацієнтів, які сюди потрапляють, мають занедбані випадки хвороби.
"Станом на сьогодні, третя стадія для нас — це вже не занедбана. Аби хоч третя. До нас поступають такі діти, що з порога працює реанімація, тому що дихати він не може, серце стукає через раз, у мене питання — де ці діти були по цей час?".
Температура у дитини без симптомів застуди, асиметричність очей, слабкість, синці, чи біль — все це має насторожити батьків, говорить лікарка.
"Негайно потрібно йти до лікаря — педіатра. І він має знати, що робити: дообстежувати, або зразу електронне направлення давати. Не ховатися, не йти до представників нетрадиційної медицини. Не очікувати, не спостерігати надалі. Бо хвороба розвивається дуже швидко і може бути запізно".
