У Смілі на Черкащині підтвердили випадок сказу в собаки. Тварина померла.
Медики контролюють стан тих, хто міг контактувати з хворою твариною, розповів Суспільному генеральний директор центру профілактики хвороб Володимир Папач.
За словами Володимира Папача, випадок сказу у собаки підтвердили у Смілі в домашнього пса:
"4 лютого жителька Сміли привела домашню собаку до ветеринарної клініки для стерилізації. 6 лютого собака вкусив власницю за руку, а 10 лютого – тварина померла. Виявилося, що собака не був вакцинований проти сказу. Наразі потерпіла жінка та її донька отримують необхідні антирабічні щеплення. Ветеринарні фахівці, які контактували з твариною, також проходять антирабічну профілактику. Фахівці продовжують епіднагляд за всіма, хто міг контактувати з хворою твариною".
Медик зазначив, що сказ — інфекційна хвороба людей і тварин, яка завжди закінчується смертю:
"Зараження людини на сказ відбувається в основному через укуси хворою твариною чи внаслідок потрапляння її слини на свіжі поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок. Особливо небезпечним є те, що вірус може знаходитися у слині тварини за кілька днів до появи перших симптомів. Тобто, тварина може поводитися цілком природно, але бути зараженою. Небезпека може приховуватися в будь-якій тварині, навіть у вашому домашньому улюбленці. Тому до лікаря потрібно йти відразу після укусу будь-якою твариною".
Для профілактики сказу Володимир Папач радить щороку вакцинувати тварин, дотримуватись правил їх утримання, тримати домашніх улюбленців якнайдалі від диких тварин та уникати контактів із потенційно небезпечними тваринами.
З його слів, щеплення проти сказу для людей не мають протипоказань:
"Їх можна робити немовлятам, вагітним, людям похилого віку. Препарати для щеплень надаються безоплатно. Антирабічна вакцина наявна в усіх закладах охорони здоров’я області".
Нагадаємо, лабораторно сказ встановили у восьми тварин: трьох котів та п’яти собак. Від нападу хворих на сказ тварин постраждали 20 людей.