Черкасець Олександр Проценко моржує десятий рік. Тричі на тиждень йде до Дніпра, де попри сніг чи дощ пірнає у воду.
Чоловік розповів Суспільному, що таким чином долає стрес, оздоровлює свій організм, а ще відчуває єднання з природою.

Світанок Олександр Проценко зустрічає з відкритими до сонця долонями — так, з його слів, готується до занурення в Дніпро:
"Коли я приїжджаю до Дніпра, в мене відбувається вітання — вітання до творця, до стихій, і після цього завершальним елементом самого цього процесу є занурювання у воду. Це один з елементів єднання зі стихіями. Тобто стихія води для мене є таким оздоровчим моментом".

Чоловік розповів, що таким загартовуванням займається впродовж десяти років:
"Занурююсь тричі на тиждень, цього мені достатньо, щоб зміцнити своє здоров’я і це роблю впродовж цілого року. Занурювання в зимний період краще, тому що при взаємодії з холодною водою ми спалюємо гормони стресу, так званий кортизол. І це допомагає в наших сучасних умовах не використовувати, наприклад алкоголь, щоб зняти стрес".

З його слів, така взаємодія із холодною водою покращує здоров'я:
"Спостерігаючи за своїм станом здоров’я, я відчуваю силу, наповнення і впродовж дня ти ходиш як енерджайзер, як зайчик на батарейках — ти просто літаєш".

Лікарка, завідувачка відділення загальної практики сімейної медицини №3 Ольга Ковальчук моржування вважає корисним, втім, радить дотримуватися певних вимог:
"Непідготовленій людині одразу йти в холодну воду, в холодну погоду в проруб не треба. Треба починати підготовку в літній період, в теплу пору року і почати варто з обтирань, а потім поступово восени. Зранку варто робити обтирання, занурювання на декілька хвилин і збільшувати поступово час. Із серцево-судинними захворюваннями не рекомендується занурюватись, із хворобами тяжкими дихальної системи теж ні".

Утім, навіть підготовленим людям не радить перебувати у холодній воді понад десять хвилин.