Перейти до основного змісту
Єдина в Україні: чому депутати втретє провалили спробу ліквідувати МСЕК на Черкащині

Єдина в Україні: чому депутати втретє провалили спробу ліквідувати МСЕК на Черкащині

Ексклюзивно

Депутати Черкаської обласної ради не зібрали кворуму, щоб ліквідувати обласний центр медико-соціальної експертизи. Питання винесли на позачерговий розгляд 7 лютого, проте на засідання з'явилися 18 обранців із 64.

Оскільки МСЕК перебуває на балансі обласної ради, тільки вона уповноважена припинити його діяльність, пояснив Суспільному керівник обласної військової адміністрації Ігор Табурець.

На позачерговій сесії Черкаської обласної ради 7 лютого депутати мали втретє розглянути питання ліквідації обласного центру медико-соціальної експертизи. Та голосування не вдалось, адже зареєструвались 18 обранців.

Свою думку висловила директорка обласної МСЕК Наталія Масенко:

"Це створює певні проблеми: люди не можуть розрахуватися, ми не знаємо, що робити з документами архіву, які залишилися. Тому це проблема. Цю проблему треба вирішувати. У штаті МСЕКу зараз перебуває 36 людей, а було 62. Хтось працює, хтось взяв відпустку своїм коштом, бо шукають люди роботу".

Єдина в Україні: чому депутати втретє не провалили спробу ліквідувати МСЕК на Черкащині
Директорка обласної МСЕК Наталія Масенко. Суспільне Черкаси

Черкащина — єдина область, де МСЕК досі не ліквідована, пояснив начальник обласної військової адміністрації Ігор Табурець:

"Питання в раціональності у виконанні рішень РНБО, які стосувалися в розформуванні та ліквідації МСЕК. Те, що у нас в цьому випадку обласна рада не робить. Ми витрачаємо кошти, не формуємо по-новому лікарів, бо вони ще знаходяться на тих посадах. Ми для утримання МСЕК ще у 2024 році витралили 19 мільйонів обласного бюджету і перший місяць цього року ми практично до мільйона вимушені витрачати".

Це утримання приміщення, оплата комунальних послуг, зарплати працівникам, зазначив Ігор Табурець. За його словами, оскільки центр медико-соціальної експертизи перебуває на балансі обласної ради, то тільки вона уповноважена припинити його діяльність.

"Звісно, я буду доповідати це на рівень верховного головнокомандувача, щоб прийняти правильні управлінські рішення щодо тримання контролю над ситуацією. Бо коли ми не будемо прогресувати, наші громади не зможуть нормально працювати і нарощувати свої потенціали", — додав Табурець.

Єдина в Україні: чому депутати втретє не провалили спробу ліквідувати МСЕК на Черкащині
Ігор Табурець. Суспільне Черкаси

Чому розгляд питання ліквідації МСЕК депутати облради провалюють втретє, з яких причин на засідання 7 лютого з'явилася третина обранців, та що голова облради думає про те, що Черкащина — єдина область, де МСЕК досі не ліквідували, Суспільне хотіло запитати в Анатолія Підгорного.

Після сесії голова обласної ради зачинився у своєму кабінеті — на нараду, як Суспільному повідомили у його пресслужбі. На дзвінки не відповів, часу для коментаря протягом дня не знайшов.

Попри те, що МСЕК в області не ліквідована, експертні комісії, якими замінили його функціонал, працюють. Свою роботу вони розпочали на початку січня, розповіла начальниця обласного управління охорони здоров'я Антоніна Уманець.

"Вони сформовані по профілях: загальнохірургічний, офтальмологічний, онкологічний, травматологічний, кардіоневрологічний, психіатричний, фтизіопульмонологічний і гематологія. Людина може зі своїм лікуючим лікарем обрати один із цих закладів, де є відповідна по профілю захворювання команда".

Єдина в Україні: чому депутати втретє не провалили спробу ліквідувати МСЕК на Черкащині
МСЕК. Суспільне Черкаси

За словами Антоніни Уманець, майновий комплекс центру медико-соціальної експертизи частково використовують для роботи нових експертних комісій.

Нагадаємо, 30 грудня 2024 року президент України підписав указ про ліквідацію медико-соціальних експертних комісій. Із першого лютого, на зміну їм, розпочали роботу експертні комісії з оцінки життєдіяльності людини. На Черкащині 54 такі комісії діятимуть у 10 медичних установах: Черкаській обласній лікарні, обласному кардіоцентрі, обласному онкодиспансері, протитуберкульозному диспансері, обласній психіатричній лікарні, третій міській лікарні, Золотоніській багатопрофільній лікарні, Смілянській міській лікарні, Звенигородській багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування та Уманській міській лікарні.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Підписуйтеся на WhatsApp

Вподобайте наш Instagram

Топ дня
Вибір редакції
На початок