Перейти до основного змісту
Штраф за ігнорування: "обмежено придатні" черкащани мають повторно пройти ВЛК

Штраф за ігнорування: "обмежено придатні" черкащани мають повторно пройти ВЛК

Ексклюзивно

Військовозобовʼязані із Черкаської області зі статусом "обмежено придатний", які не пройдуть військово-лікарську комісію до 4 лютого, можуть отримати штрафи. У цей день завершується дев'ятимісячний термін, який надали для повторного медогляду.

Від 17 до 25 з половиною тисяч гривень можуть сплати штрафу, хто не пройде ВЛК, розповіла Суспільному речниця обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Аліна Кривошея.

Ветеран війни Ярослав Платмір у 2015 році отримав поранення ноги. Через рік пройшов військово-лікарську комісію, яка винесла висновок: друга група інвалідності та "обмежено придатний у воєнний час". Повторний медогляд проходив у 2022 році та його статус залишився незмінним.

"Тоді вони сказали, що нового ми вам не напишемо, хоча ще тоді нейрохірург сказав, що у вас грижа. Але тоді в нас все зі скандальчиком було. Ніяких змін з того часу. Я Резерв+ встановив, думаю, можливо щось буде, а ні — 2016 рік і все".

Штраф за ігнорування: "обмежено придатні" черкащани мають повторно пройти ВЛК
Чоловіки під будівлею ТЦК та СП. Суспільне Черкаси/Дарія Шевченко

Тому, аби не отримати штраф, прийшов до територіального центру комплектування за направленням пройти ВЛК.

У черзі й місцевий житель Юрій Попович. Розповів: статус "обмежено придатний" лікарі встановили у 2003 році.

"У мене вроджене захворювання шкіри — це іхтіоз, воно не лікується, потім мене перевели в запас".

Штраф за ігнорування: "обмежено придатні" черкащани мають повторно пройти ВЛК
Чоловіки під будівлею ТЦК та СП. Суспільне Черкаси/Дарія Шевченко

Юрій має відстрочку, яку отримав два місяці тому, через інвалідність матері. Додав, що тоді його не попереджали про необхідність пройти ВЛК, тож цей процес відтягнув до закінчення терміну.

"По мамі, коли я отримував відстрочку, це було не так давно, мені ніхто нічого не сказав. Аби пояснювали нормально людям, коли і що їм треба робити. Бо ми, як громадяни, у нас є тільки обов'язки, а прав немає, виходить так".

Зазначив: якби не штрафи — добровільно до ТЦК не йшов.

"Я його не думав проходити з тієї причини, що я був списаний за станом здоров'я, точніше переведений у запас, а потім якби я повинен проходити ВЛК, тільки вже зараз".

На те, аби повторно пройти військово-лікарську комісію й оновити статус "обмежено придатний" є дев'ять місяців, зазначила речниця територіального центру комплектування Аліна Кривошея. Цей термін розпочався 4 травня у 2024 році й закінчується 4 лютого 2025 року.

"Громадяни України, які до внесення змін до законодавства й ухвалення нового закону до 4 травня, які мали статус «обмежено придатний» зобов'язані пройти повторно військово-лікарську комісію для визначення ступеня придатності. А саме: або ж буде придатний до служби в ТЦК, військових навчальних закладах, або тилових підрозділах, або буде придатний, або непридатний до військової служби".

Штраф за ігнорування: "обмежено придатні" черкащани мають повторно пройти ВЛК
Чоловіки під будівлею ТЦК та СП. Суспільне Черкаси/Дарія Шевченко

Прийти за направленням на ВЛК можна самостійно, або ж за повісткою, пояснила речниця. Якщо цими правилами нехтувати — загрожує штраф.

"Штраф у розмірі від 17 до 25 з половиною тисяч гривень. Що передбачає порушення військового обліку".

Та автоматично вони не нараховуються, а кожний випадок розглядатимуть індивідуально, додала Аліна Кривошея.

"Спочатку складається протокол адміністративний, згодом начальник ТЦК його розглядає, виноситься постанова і лише тоді, коли громадянин пояснив, чому він це не зробив, не пройшов ВЛК, що в нього були на це причини, то штраф може бути, або не бути. Ті громадяни, які не з'являються до ТЦК за повісткою і не приходять в установлений строк, вони потрапляють до бази розшуку".

Штраф за ігнорування: "обмежено придатні" черкащани мають повторно пройти ВЛК
Речниця територіального центру комплектування в Черкаській області Аліна Кривошея. Суспільне Черкаси/Дарія Шевченко

Висновок ВЛК дійсний 12 місяців, тому військовозобов'язаним необхідно щорічно оновлювати інформацію про ступінь придатності до військової служби, підсумувала Аліна Кривошея.

Зі слів військового адвоката Валерія Макеєва "обмежено придатним" варто проходити ВЛК після вручення повістки, якщо її немає, а штраф отримати не хочете — радить писати лист до ТЦК.

"Приходить повістка — дійте сумлінно, проходьте ВЛК. Як показати свою законослухняність? Ми рекомендуємо у такому випадку подати рекомендованого листа до ТЦК та СП повідомити, що: я знаю про цю норму закону, я готовий прийти на ВЛК, але дайте повістку, щоб був порядок, належне адміністрування. Щоб не сиділи усі на голові одне в одного, а у встановлений день кожен військовозобов’язаний прийшов на ту дату, що вказана буде в повістці".

Нагадаємо, торік 4 травня набули чинності зміни до Закону України про мобілізацію. Зокрема, було скасовано статус "обмежено придатний", залишився "придатний" та "непридатний" до військової служби. У зв'язку з цим військовозобов'язані протягом дев'яти місяців мали пройти повторний медичний огляд для уточнення свого статусу.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Підписуйтеся на WhatsApp

Вподобайте наш Instagram

Топ дня
Вибір редакції
На початок