Як святкувати Новий рік, щоб не нашкодити печінці та підшлунковій

Як святкувати Новий рік, щоб не нашкодити печінці та підшлунковій

Як святкувати Новий рік, щоб не нашкодити печінці та підшлунковій
. Суспільне: Черкаси

Вилучити смажені та копчені страви, а також обмежити вживання тортів із кремом, щоб не нашкодити печінці та підшлунковій. Таких рекомендацій голова черкаського осередку асоціації кулінарів України Анна Собко радить дотримуватися черкасцям у новорічну ніч.

Черкащанка Галина Компанієць запланувала на новорічний стіл приготувати лише пісні страви. Постує десять років поспіль і обмежень у їжі дотримуватиметься і 31 грудня:

"Насамперед кілька салатів, тому що хочеться чогось свіжого: свіжий огірок, свіжий помідор, свіжий перець. Це те, що ми собі не дозволяємо щодень, але хочеться, щоб свіженьким і ароматним повіяло від столу. Думаю, що буде салат з капусти, з моркви. Щось придумаємо” .

Як святкувати Новий рік, щоб не нашкодити печінці та підшлунковій
Суспільне: Черкаси

Перевазі у кількості страв жінка надає їхньому вигляду. Вважає, що головне – красиво прикрасити новорічні страви. Однак все-таки переїдає у ніч на 1 січня:

“Не буду казати, що я така вся правильна, тому що хочеться всього спробувати і головна мета: їсти багато, але не наїдатися. У нас така традиція: ми сідаємо вечеряти як зазвичай, десь о 19-00, максимум о 19-30 і ми просто вечеряємо. Ми не наїдаємося, о 12 годині ми вже можемо підняти символічний келих шампанського і фрукти якісь взяти заїсти, все, основне застілля у нас відбувається увечері” .

Єдиний виняток під час посту, каже Галина Компанієць, буде щодо алкоголю. Дозволить собі трішки домашнього вина:

“У піст спиртного ми не п’ємо, але на Новий рік ми любимо побалувати себе червоним вином, яке готує мій чоловік".

Як святкувати Новий рік, щоб не нашкодити печінці та підшлунковій
Суспільне: Черкаси

Черкащанка Юлія Норовкова святкуватиме вдома із батьками. Каже, щороку обіцяє собі не переїдати, але не може втриматися від спокуси:

“Ситуація із переїданням традиційна історія для кожного нового року, коли собі кажеш: ні, наступного разу я буду розумніша і не буду переїдати. Тоді рятую себе: не їм декілька годин, якщо відпускає, то знову історія повторюється, а так рятують звичайні таблетки” .

На новорічному столі у Юлії будуть традиційні страви: холодець, сир, ковбаса, сало. Також буде чізкейк. Цього року смачні подарунки на свято отримає і її пес Рагнар:

“Балувати цього року будемо лише тварин своїх: собака отримає смачний корм та іграшку, з якою він уже розправився, бо мама завчасно подарувала. І кицька так само, побалуємо її смачненьким кормом” .

Як святкувати Новий рік, щоб не нашкодити печінці та підшлунковій
Суспільне: Черкаси

Збагатити святковий стіл овочами та фруктами, тому що вони містять у складі клітковину, яка наситить організм і не дасть переїсти, коментує тему дослідниця впливу харчування на здоров’я людини, доцентка Анна Собко:

“Овочі мають значну кількість вітаміну С, який нам потрібен, і значну кількість, залежно від того, які овочі, це можуть бути морква, цитрусові, капуста, але я б радила використовувати пекінську.Тобто зосередити свою увагу на легких салатах, які слід заправляти натуральними оліями, що не підлягають промисловій обробці: запашними, характерними для української кухні” .

Замість солодких газованих напоїв, Анна Собко радить пити негазовану воду та узвар:

“Звичайно, це можуть бути такі напої, як зелений чай, чай з лимону, зелені овочі, які нівелюють токсичний вплив на печінку і на внутрішні органи травлення, тому про це треба пам’ятати і все-таки не зловживати” .

Вживати їжу під час свят Анна радить порційно кожні три години, без перекусів, тоді і новорічна ніч відбудеться без переїдання.

На початок