У Черкасах розпочав роботу реабілітаційний центр для військових та ветеранів. Послуги там безоплатні.
Заклад розрахований на 40 відвідувачів, нині проходять оздоровлення 10, розповів Суспільному співзасновник Віталій Серебрянніков.
Військовий Сергій у лавах ЗСУ вже десять років. Розповів, що служба — це виклик для його тіла, адже важке спорядження, постійне напруження та години безперервного руху провокують біль та проблеми зі спиною:
"Багато гриж, протрузій. Я вже довго служу у Збройних силах і вирішив трішки укріпити корсет. Це добре, що є люди, які хочуть нам допомагати".

Військовослужбовець Василь три місяці тому зламав ногу. Військово-лікарська комісія направила його на реабілітацію, адже травма вплинула на його здатність виконувати завдання:
"Ще місяць тому не міг ходити, а зараз уже трошки веселіше і набагато краще".
За словами інструктора-реабілітолога Олексія Передрія, у реабілітаційному центрі працюють з різними запитами військових та ветеранів. Програму розробляють кожному індивідуально, в середньому вона триває три місяці:
"З різними травмами працюємо — ампутації, контузії, мінно-вибухові. А в деяких випадках це просто підтримка фізичної форми. Треба просто постійно працювати над собою, секрет — це постійність".

Пліч-о-пліч з інструкторами практикуються студенти кафедри фізіології та фізичної реабілітації Черкаського національного університету.
Першокурсник магістратури Георгій Косов таким чином хоче більше дізнатись про майбутню професію:
"Цікаво бачити результат. Хочеться, щоб людина краще почувалася і щоб їй це приносило задоволення. Допомагати військовим — це як маленький крок вдячності. Крім того, це неоціненна практика, яку ти більше ніде не здобудеш іншим чином".
На думку керівника центру підтримки та реабілітації ветеранів і студентів університету Максима Долженка, таке партнерство допоможе підвищити якість освіти в їхньому закладі:
"Центр має гарну базу ветеранів та військовослужбовців, а Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького якраз і готує реабілітологів та має студентів, які згодні волонтерити. У них іде засвоєння знань плюс вони тут отримують нові знання, бо їх курують реабілітологи. Потім вони можуть працевлаштуватися швидше по цій професії. Бо реабілітація зараз дуже потрібна".

Одним із співзасновників центру є чинний військовослужбовець Віталій Серебрянніков. Він із власного досвіду розуміє, наскільки важливою є реабілітація для військових і ветеранів, тож вирішив створите місце, яке стало б для них надійною опорою:
"Хотілось би, щоб ті військовослужбовці, які знаходяться поряд, і ветерани, які зараз не можуть виконувати свої функції, щоб вони могли відновлюватись. Достатньо заповнити анкету і принести висновок лікаря, щоб ми розуміли не тільки чи він відповідає нам, а чи й зможемо ми йому допомогти", — розповів Віталій.

Для ветеранів та військовослужбовців заняття безоплатні.