В школах на Черкащині з'явилися екокласи

В школах на Черкащині з'явилися екокласи

В школах на Черкащині з'явилися екокласи
. Суспільне: Черкаси

На Черкащині у двох смілянських школах навчають дітей сортувати сміття, переробляти його і дбати про збереження планети. Як відбувається навчання перших екокласах, розповів куратор Євген Матвєєнко.

Заняття проводитимуть після уроків, а відвідувати їх школярі зможуть за бажанням. Смілянка Ольга Мельник збереженням довкілля переймається не один рік. Тепер залучає до цього школярів.

На Черкащині в школах з'явилися екокласи
Суспільне: Черкаси

На екоуроці у Смілянській школі №7 побувало Суспільне. Там учням розповіли про види пакувань. Бо лише, знаючи їх, можна правильно сортувати сміття, зауважила Ольга Мельник:

"Раніше я б не замислювалася. Все – у смітник, і крапка. Іншого нічого не придумаєш. Виявляється всі оці позначки, які у нас є, «людина з смітничком», всі наші знаки – вони щось означають і це є сировина", – розповіла вчителька.

Школяр Богдан Бондаренко розповів, що таких тонкощів до цього не знав. Однак, для початку будуть вчитися просто не смітити.

Читайте також: Черкаська гімназія отримала СТЕМ лабораторію

Такі екокласи у школі організував Молодіжний простір "Всі свої" міського центру соцслужб, розповів його фахівець Євген Матвєєнко:

"Це не просто одноразова акція по збору макулатури. Ми обговорюємо, які є види маркування, де його сортують, що не сортують. У нас є особистий чат, вони там мають певне домашнє завдання, вони його виконують. І вже долучаються батьки до ініціатив дітей і саме з таким посилом ми маєємо намір підвищити екокультуру у двох школах".

На Черкащині в школах з'явилися екокласи
Суспільне: Черкаси

У сьомій школі ініціювали створення екокласів дві старшокласниці. Таким чином хотіли зробити Смілу чистішою, а час проведений у школі – цікавішим, розповіла одна з дівчат Анна Яременко.

"Такий екоклас буде більш зрозуміліше пояснювати біологію, хімію, але це все ж таки буде відрізнятися від того, що нам дають в школі. Тобто там будуть формули з хімії, а інформація про переробку, як правильно це робити. Це все розкажуть і будуть показувати на практиці, я думаю".

За словами десятикласниці Вікторії Починок, такі знання будуть корисними на уроках.

"Нам розказували, що з картонної коробки соку можна зробити 20 аркушів паперу А4. Це потрібно знати, я вважаю, це потрібно розвивати і такого в школі не розказують".

Збереженню довкілля поки що навчатимуть восьмикласників. Зараз відвідувати заняття зголосилися 15-ро дітей, розповіла директорка закладу Мар’яна Криворучко.

На початок