У Черкасах відбувся доброчинний фестиваль "ГайдаFest". Його не проводили від початку повномасштабного вторгнення.
Вартість квитка — донат для Третьої штурмової бригади, розповів Суспільному організатор Денис Гайда.
Гурт "Джозерс" виступав у Черкасах вперше, розповів його учасник Сергій Воронов.
"Розігрівати публіку в Черкасах приємно. Були люди, які нічого не знають з того, що я роблю. Але в кінці людей, які знають, що я роблю стало на пару сотень більше".
Відвідувачка фестивалю Аліна Ткаченко прийшла на фест не тільки відпочити, а й задонатити військовим. А на одній із локацій спробувала керувати дроном на симуляторі.
"Довго навчатись, довго пізнавати, дуже класно, що є така можливість спробувати це все, але в грі, бо побили б дронів нормально так".
Навчитися керувати безпілотниками може кожен, зазначив інструктор з FPV-пілотування та тактичної медицини з позивним "Фара". Головне, за його словами, мати час та бажання. На фестивалі навчав базових навичок усіх охочих.
"У більшості є хибні думки, що ми граємося в комп'ютера, тут все легко, все класно. Але воно не так, це займає дуже багато годин навчання, а також показати людям, що таке турнікет, як ним користуватись".
Такі заходи, де підтримують військових, потрібні, вважає відвідувачка фестивалю Ганна Дерев'янко. Розповіла: її син Олександр, військовий полку "Азов", загинув у квітні 2022 року. Тому цей фестиваль для неї розрада та підтримка.
"Я знаю, що він там зверху кожного разу, коли я перемикаюсь і йду на якісь заходи такі благодійні, він радіє, що я не здаюся. Я люблю концерти, я люблю музику і для мене це можливість перемкнутися трохи, відволіктися".
Шість різножанрових гуртів та музикантів розважали відвідувачів, розповів організатор фестивалю Денис Гайда.
"Це і альтернативний рок, і реп, і інді-музика, і електронна музика, тобто спеціально, аби охопити максимально широку кількість людей".
Вхідний квиток на фестиваль — донат для військових. На одній з локацій продавали одяг та речі з емблемами фестивалю, гроші за які теж спрямують на потреби військових. Після чотирирічної перерви у 2024 році ГайдаFest проводять вшосте. Це можливість зібрати кошти для захисників та згадати тих, кого забрала війна, додав організатор.
"У цьому році загинув Констянтин Мірош, він був ідейним натхненником фесту. Для мене ГайдаФест — це продовження його справи, тому це один з проєктів, який він своїм запалом дав нашому місту і тому хочеться, щоб такі проєкти підтримували надалі для містян, і військових, тому що, знову ж таки, збираємо кошти для Третьої штурмової, в складі якої він і був".
"Кастет" — представник громадської організації "Центурія", яка діє в складі Третьої окремої штурмової бригади, розповів, що кошти збирають на автівки. Нині потребують 50 мільйонів гривень.
"На вісім машин М113американський гусеничний бронетранспортер, перша серійна військова машина з алюмінієвим корпусом, тобто це машини для Третьої штурмової, які будуть виконувати бойові завдання від нашої бригади. Вони дуже сильно підсилять наших хлопців, дадуть змогу краще штурмувати, краще оборонятись та давати змогу пацанам виживати".
За словами організатора фестивалю, Дениса Гайди, на фесті вдалось зібрати 422 631 гривню.