П'ятирічному Давиду з Черкас видаляли та лікували зуби під седацією в одній із приватних стоматологічних поліклінік. Після цього хлопчик опинився в реанімації.
Вважає, що причиною стала помилка лікарів місцевої приватної стоматологічної клініки, розповіла Суспільному мама Тетяна Борщенко. Правоохоронці відкрили за цим фактом справу — медиків підозрюють у неналежному виконанні професійних обов'язків.
За словами пані Тетяни, до стоматології вирішили звернутись, аби пролікувати молочні зуби:
"У нього постійно боліли зубки і вже була гостра проблема через це. До нас дзвонили і казали: заберіть дитину, бо болить зубик".
За допомогою звернулися до однієї із місцевих приватних стоматологічних клінік:
"Вони прописали план, у якому йшлося, що деякі зубки пролікують, а деякі видалять. Там чотири було точно під видаленням, бо був зроблений знімок, а всі інші — під питанням. Типу під час самої операції вони мали дивитися, що з ними робити".
Задля полегшення процесу операції лікарі запропонували виконати седацію — зниження збудження та чутливості шляхом введення медикаментів, що діють заспокійливо на центральну нервову систему.
"Там було таке лікування, що він би не висидів. Там потрібно було почистити канали, запломбувати. Дорослому боляче, а дитині тим паче. Ми робили ті аналізи, які вони написали по списку. Сказали, що протипоказань немає", — зазначила пані Ірина.
Операція тривала дві години, а замість чотирьох запланованих лікарі видалили хлопчикові сім зубів.
"Ми не давали згоду на сім зубів, не підписували документ, щоб видалили сім. Але в них така специфіка, що під час седації ніхто не повідомляє, що не виходить вам видаляти один чи два зуби", — розповіла черкащанка.
Стан сина стурбував її одразу:
"Ми дитину винесли на руках додому. Вдома він постійно спав. Я написала в клініку, що він постійно спить, на що мені відповіли: «Все нормально дайте дитині відпочити»".
"Швидку" викликали після того, як у сина піднялася температура:
"Коли ми викликали «швидку», дитина вже була жовта — очі жовті, все жовте. Інфекційна лікарня нас прийняла, оглянули, взяли аналізи і сказали, що будуть дообстежувати. Поставили припущення, що це гепатит".
Давида довелося підключати до апарату штучної вентиляції легень:
"Було прийняте рішення одразу нас переводити на обласну реанімацію. Його поклали в реанімацію, під'єднали крапельниці, апарати, які контролювали його пульс, взяли аналізи. Нам ніхто ніяких прогнозів не давав. Це була ніч, нас до Давида не пускали".
За півтора тижня стан хлопчика вдалося нормалізувати. Увесь цей час йому безперервно вводили ліки через крапельниці:
"У нього були синці на всіх руках, в нього катетери стояли постійно і їх міняли. За 24 години не встигали викапати те, що йому було прописане. Нам прописали домашнє лікування із подальшою консультацією в центрі гепатології в Києві".
Як розповів завідувач хірургічного відділення Анатолій Шкляр, до обласної дитячої лікарні хлопчика госпіталізували 31 жовтня. Консиліум констатував "токсичний гепатит":
"Масивне видалення зубів — це хронічна інфекція, яку, можна сказати, «розворушили» і масивно одномоментно у кров потрапили токсини. Сказати конкретно, що це реакція на ті препарати, які вводив анестезіолог, ми не можемо".
Медик додав: такий випадок — перший за 50 років його роботи. Пояснив: це індивідуальна реакція організму. Ускладнення можуть бути після втручань, як і у приватній, так і державній лікарні.
У приватній стоматологічній клініці, де лікували Давида, двері не відкрили. Після телефонного звернення повідомили, що запит від журналістів передали лікарям.
Зі слів виконувачки обов’язків речниці обласної прокуратури Світлани Чубенко, нині розпочали досудове розслідування за фактом неналежного виконання професійних обов’язків медичними працівниками при наданні послуг малолітній дитині. Йдеться про частину другу статті 140 Кримінального кодексу України.