Перейти до основного змісту
На Черкащині від лептоспірозу померли четверо людей — як вберегтися

На Черкащині від лептоспірозу померли четверо людей — як вберегтися

На Черкащині з початку 2024 року зареєстрували 17 випадків лептоспірозу, із них чотири закінчилися смертю.

Як заражаються цією хворобою та як вберегтися — розповіли у головному управлінні Держпродспоживслужби в Черкаській області.

На Черкащині з початку року зареєстрували 17 випадків лептоспірозу, в основному — в Уманському районі (дев'ять випадків) та Умані (три випадки), ще по одному випадку — у Черкаському, Звенигородському та Золотоніському районах.

"Останні два випадки закінчилися летально. В основному заражалися чоловіки, вік хворих — від 39 до 73 років. Переважно це відбулося під час купання та риболовлі або під час ведення домашнього господарства. Сезонне збільшення захворюваності на лептоспіроз припадає на літньо-осінній період", — зазначили у Держпродспоживслужбі.

Джерелами інфікування були гризуни, а захворювання передавалося через воду, а саме через купання та риболовлю в стоячій воді. Ще один чоловік — житель Черкас — займався пошуком та добуванням металевих предметів у прибережній зоні Дніпра.

Ще п'ять випадків зараження сталися через предмети для ведення домашнього господарства в осередках, де жили гризуни.

Що таке лептоспіроз

Лептоспіроз — інфекційне захворювання, спричинене бактерією Leptospira, зазначили у Держпродспоживслужбі.

"Протікає воно з гарячкою, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної та нервової систем та висипаннями на шкірі. Різноманітність клінічних проявів цього захворювання ускладнює своєчасну діагностику, що може спричиняти пізню госпіталізацію та погіршення прогнозу", йдеться у повідомленні.

При цьому лептоспіроз посідає одне з перших місць серед хвороб, спільних для людей та тварин, за важкістю клінічного перебігу, частотою смертельних випадків та можливих ускладнень.

Від яких тварин може заразитися людина

Джерела збудників лептоспірозу — інфіковані тварини (хворі та носії збудника). Переважно це дрібні ссавці (мишовидні та водоплаваючі гризуни), комахоїдні, сільськогосподарські тварини, собаки, лисиці тощо. Від людини до людини захворювання не передається.

Збудник потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше — гризуні). У тіло людини бактерія лептоспірозу потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот).

Людина може захворіти у період від двох днів до чотирьох тижнів після зараження. Симптоми варіюються від легких (головний біль, гарячка, біль у м’язах, почервоніння очей, діарея, висипання) до серйозних (ураження нирок, ураження печінки, менінгіт) і навіть смерті.

Щоб запобігти захворюванню на лептоспіроз, слід дотримуватись таких правил:

  • дотримуйтесь правил особистої гігієни: мийте руки з милом та обробляйте їх антисептиком;
  • не вживайте для пиття некип’ячену воду з відкритих водоймищ, неперевірених джерел;
  • уникайте купання у водоймах зі стоячою водою або водоймах, які використовують для водопою тварин;
  • захищайте джерела питної води та продукти від доступу гризунів;
  • проводьте регулярне знищення гризунів у житлових приміщеннях та місцях тримання худоби;
  • дотримуйтесь правил особистої гігієни при догляді за худобою: доцільно працювати в рукавичках, регулярно мити руки, не їсти і не курити під час роботи;
  • працюючи на присадибній ділянці, остерігайтесь поранень — користуйтесь відповідним одягом та взуттям, а також захисними рукавичками.
  • упорядковуйте присадибні ділянки, не допускайте влаштування несанкціонованих звалищ побутових відходів — місць виплоду гризунів;
  • для профілактики лептоспірозу вакцинуйте свійських тварин.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Підписуйтеся на WhatsApp

Вподобайте наш Instagram

Топ дня

Вибір редакції

На початок