Перейти до основного змісту
Кожен другий — боржник: скільки черкащан не сплатили за тепло і гарячу воду

Кожен другий — боржник: скільки черкащан не сплатили за тепло і гарячу воду

Ексклюзивно

Черкасці заборгували комунальному підприємству теплокомуненерго 176 мільйонів 200 тисяч гривень. Якщо частина боржників оформила реструктуризацію, тобто відстрочку, і сплачує борг частинами, то інша — платити не збирається.

Про це розповіла начальниця служби постачання товарів і послуг підприємства Галина Аністратова. Суспільне подивилося, як працюють контролери, а також дізнавалося, яким чином стягують борги і як оформити розтермінування.

Розклеюють списки боржників та оголошення, а потім ідуть по квартирах — так починається робочий день у контролерів "Черкаситеплокомуненерго". У такий спосіб намагаються "достукатися" до людей, аби ті напередодні опалювального сезону погасили борги.

Кожен другий – боржник: скільки черкащан не сплатили за тепло і гарячу воду
Контролери "Черкаситеплокомуненерго". Суспільне Черкаси

Суми заборгованості різні — в когось понад 67 тисяч гривень, у когось — 32 тисячі.

Черкасець, який своє ім’я та прізвище називати не схотів, розповів, що сплата боргу в планах все ж є:

"Немає грошей. У планах є погасити всі борги і поїхати взагалі з цієї країни".

Ще в одній квартирі за тепло заборгували 21 тисячу гривень. Двері відчинила пенсіонерка. Їй запропонували зробити реструктуризацію боргу.

"Треба написати заяву в абонентський відділ, прийти для цього з паспортом. І тоді будете частинами сплачувати. Якщо частинами ви сплачуєте, то не будуть подавати до суду", — пояснила контролер.

Кожен другий – боржник: скільки черкащан не сплатили за тепло і гарячу воду
Контролери "Черкаситеплокомуненерго" спілкуються з містянкою. Суспільне Черкаси

Суспільному черкащанка пояснила: має борги, бо отримує дві половиню тисячі пенсії.

"Син на війні, то допоможе", — додала вона.

В одному з будинків по вулиці Прикордонника Лазаренка лише в одному під’їзді — 22 боржники. Боржниками вважають людей, які не заплатили понад дві половиню тисячі гривень, пояснила провідна контролерка Ніна Гончаренко.

"Якщо люди адекватні, то можна спілкуватися. Але в основному двері, звісно не відкривають, дуже часто розмова через двері буває", — розповіла вона.

З ким не вдалося поговорити – залишають сповіщення в поштових скриньках. Шанси, що люди заплатять, — невеликі. На контакт йдуть не всі, іноді не впускають навіть до під’їзду, розповіла контролерка Ірина Габур:

"Дуже багатьох людей немає вдома, дуже багато не відкривають. А якщо відкривають, то часто кажуть, що немає чим платити, можуть нас і обізвати".

Кожен другий – боржник: скільки черкащан не сплатили за тепло і гарячу воду
Контролери "Черкаситеплокомуненерго". Суспільне Черкаси

Борги перед "Черкаситеплокомуненерго" мають половина споживачів міста — близько 53 відсотків. Загалом сума боргу становить 176 мільйонів 200 тисяч гривень, зазначила начальниця служби постачання товарів і послуг підприємства Галина Аністратова.

13 мільйонів гривень черкасці повернули підприємству завдяки реструктуризації, пояснила пані Галина. Їхній борг розділили на частини і подовжили термін його погашення. Це може бути максимум 60 місяців.

Зробити реструктуризацію можна на місці в абонвідділі, якщо накопичено не більше 10 тисяч гривень боргу. Далі — рішення за спеціальною комісією.

Кожен другий – боржник: скільки черкащан не сплатили за тепло і гарячу воду
Абонентський відділ. Суспільне Черкаси

"Є одна група населення, яка не може платити. Борги накопичують. Потім з’являються діти, буває, що навіть внуки, які розуміють, що з цією заборгованістю треба щось робити Також буває, що люди виїхали за кордон, а квартири залишаються і там живуть квартиранти. До них ми не можемо мати жодних претензій", — пояснила пані Галина

Борг реструктуризують залежно від його суми:

"Якщо сума до 20 тисяч гривень, вони відразу повинні заплатити 10 відсотків від суми заборгованості. Далі дівчата реструктуризують, на скільки домовимося. На півтора року, на два чи три. Якщо заборгованість понад 20 тисяч (наприклад, 30-40), там уже 20 відсотків від суми".

Якщо люди так і не гасять борги — справу передають до суду:

"У нас є судові справи, які відкриває наша юридична служба. Понад 9,5 мільйонів уже відсуджено".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Підписуйтеся на WhatsApp

Топ дня

Вибір редакції

На початок