Перейти до основного змісту
Після бійок і суперечок: у Свято-Михайлівському соборі в Черкасах молилися українською

Після бійок і суперечок: у Свято-Михайлівському соборі в Черкасах молилися українською

Ексклюзивно

У Черкасах у Свято-Михайлівському соборі відбувся молебень, який провели священники Православної церкви України. Передували цій події сутички між вірянами біля храму.

Парафіяни УПЦ МП на чолі з митрополитом Феодосієм покинули територію храму, натомість представник ПЦУ і містяни зайшли в храм, повідомили з місця події кореспонденти Суспільного.

Після цього біля храму сталася бійка, під час якої використовували, ймовірно, сльозогінний газ. При цьому між вірянами точилися словесні перепалки. На місці працювала поліція та медики.

За словами керівника обласного центру екстреної медичної допомоги Ігоря Фесуна, до медиків люди почали звертатися з дев'ятої години ранку. Це були як віряни УПЦ МП, так і віряни ПЦУ:

"До нашої служби звернулись понад 25 людей, із них 14 оглянули амбулаторно, ще 12 доправили до лікувальних закладів. В основному це були опіки слизових оболонок від перцевих балонів, а також кілька переломів. Усім пацієнтам надали допомогу".

Після бійок: у Свято-Михайлівському храмі в Черкасах провели молебень українською
Віряни біля Свято-Михайлівського собору в Черкасах. Суспільне Черкаси/Оксана Швед

Жителька Мошен Катерина Онопрієнко розповіла: церква в їхньому селі вже перейшла до ПЦУ:

"У нас тільки восьмеро людей із п'ятисот, які голосували, висловилися проти. А всі інші були за українську церкву".

Про те, що Свято-Михайлівський храм теж перейшов до ПЦУ, дізналася о четвертій ранку 17 жовтня, додала вона.

"Я така щаслива, я завжди виступала за те, щоб у на всюди була Православна церква України".

80-річна пані Марія "перехід" собору до православної церкви України не підтримує. Ходити до нього на служби більше не буде.

"Це був не перехід, а «убійство». Мене взяли за пахву, потягнули, кидонули. Ну яка ж це російська мова? Ми вважали, що це все одне. Ми ж не кацапам молимося, ми ж молимося Господу Богу. Ісус Христос один у світі", — розповіла вона.

Після того, як віряни УПЦ МП на чолі з митрополитом Феодосієм покинули територію храму, у церкві провели молебень.

Після бійок: у Свято-Михайлівському храмі в Черкасах провели молебень українською
Віряни біля Свято-Михайлівського собору в Черкасах. Суспільне Черкаси

Митрополит Черкаський та Чигиринський владика Іоан у коментарі Суспільному висловив свою думку щодо сутичок між вірянами:

"Громада, яка була утворена приблизно у 2000 році, зареєстрована законно і діяла на цій території, сьогодні увійшла в собор, який по праву їй належить. Юридично у громади є всі права, вона не порушила законів і використала своє конституційне право. Раніше вона не могла це зробити через перепони від тих, які перебували тут тривалий час, але не мали на це юридичних підстав".

За словами Іоана, на молебень 17 жовтня з'їхалася четверта частина єпархії:

"Ця служба була історична, бо вперше у цьому храмі лунав молебень українською мовою. Я переконаний, що так буде завжди, тут молитимуться українською мовою, за українське воїнство, за Батьківщину, а не за «отєчєство» та незрозумілою церковнослов'янською мовою, нав'язаною нам із Москви. Громада поставила крапку і відстоїть своє законне право перебувати у цій святині".

Після бійок: у Свято-Михайлівському храмі в Черкасах провели молебень українською
Віряни ПЦУ зайшли в храм опісля того, як його покинули віряни УПЦ МП. Суспільне Черкаси/Анна Іщенко

Після бійок: у Свято-Михайлівському храмі в Черкасах провели молебень українською
Територія біля Свято-Михайлівського храму в Черкасах. Суспільне Черкаси/Анастасія Столбова

Що відомо про перехід Свято-Михайлівського собору до ПЦУ

  • 17 жовтня після заяви капелана Володимира Педька про перехід Свято-Михайлівського собору у Черкасах до Православної церкви України, біля храму виникла бійка між представниками ПЦУ та вірянами УПЦ МП.
  • Під час бійки отримали травми кілька людей. Поліція Черкащини розпочала кримінальне провадження за фактом хуліганства, розповіла Суспільному речниця Головного управління нацполіції Черкащини Зоя Вовк. Наразі правоохоронці встановлюють свідків та очевидців інциденту, а також вивчають відеозаписи, оприлюднені в соцмережах.
  • Як розповів у коментарі Суспільному митрополит Черкаський та Чигиринський владика Іоан, перехід громади до Православної церкви України відбувся 12 червня 2024 року і нині храм належить ПЦУ. Громада УПЦ не зареєстрована за цією адресою і втратила майнові права.
  • Як розповіла речниця головного управління нацполіції в Черкаській області Зоя Вовк, під час сутичок кілька людей отримали тілесні ушкодження. Розпочали кримінальне провадження за ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України (хуліганство). Максимальне покарання, яке може загрожувати за санкцією статті — позбавлення волі на строк від трьох до семи років. Слідчі дії тривають.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Підписуйтеся на WhatsApp

Топ дня

Вибір редакції

На початок