На Черкащині курсанти школи FPV-дронів "Гордість нації" вчаться керувати безпілотниками. Вони практикують оминати перешкоди та вражати цілі, аби впевнено почувати себе на відкритому просторі.
Протягом місяця, вони безоплатно вчилися теорії та працювали на симуляторах, аби показати здобуті знання на практиці, розповів Суспільному керівник школи Костянтин Рубановський.
Шини, дерева та час доби є тренувальними умовами для курсантів школи FPV-дронів "Гордість нації", розповів її керівник Костянтин Рубановський:
"Це дуже актуально. Як казав один із відомих комбатів, це така у нас вундервафля — FPV".
Серед курсантів ті, кого допустили керувати дронами після складання теорії та проходження дистанції на симуляторах, пояснив Костянтин.
Сергій Ільїн один із курсантів, хто вчився керувати дронами:
"Я приходив у цю школу — «Гордість нації», літав, налітував, так і дійшов. Я вчуся на інженерну спеціальність, а вже потім зрозумів, що літати мені дуже подобається".
З маленьких дронів починають практику майбутні пілоти FPV, розповів керівник школи:
"Вони використовуються для тренувальних польотів. А семидюймовим дроном, до котрого ми прагнемо навчити керувати, знищується або зупиняється ворог".
Гарна координація тіла, чутливість пальців, а ще погодні умови: сильний вітер, чи дощ — все це треба враховувати під час пілотування, розповів курсант Павло Оболевич.
"Маючи певні таланти до електроніки: паяти вмію, деякі схемки збирав, я почув про створення FPV-школи, поговорив з Костянтином і мене взяли на курс. Взагалі я хотів на збірку та ремонт БпЛА".
Школу пілотування створили завдяки перемозі в конкурсі соціальних ініціатив, який проводить благодійний фонд "МХП-Громаді", розповів його менеджер Микола Єфремцев.
"Із 900 заявок сто проєктів перемогли. Саме цей проєкт освітній і важливий. Сума була у межах ста тисяч і було співфінансування. Ця синергія дала можливість реалізувати проєкт".
Нині серед курсантів 12 людей. Пліч-о-пліч навчаються як цивільні, так і ветерани війни, розповів керівник школи:
"Наша мета — випустити понад сто учнів. Знову ж таки, це будуть базові навички, вони будуть вміти пілотувати і будуть певний багаж знань з собою мати, але вони не здобудуть того досвіду, який їм дасть служба. Серед відвідувачів як колишні військовослужбовці, так і цивільні — все, аби учасники школи могли ділитися досвідом один з одним".