У Золотоніському районі померла людина після укусу комара. У неї зафіксували зараження лихоманкою Західного Нілу.
Більше пацієнтів із таким діагнозом на Золотоніщині не виявили, повідомив Суспільному завідувач Золотоніського районного відділу ДУ "Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб" Володимир Карпенко.
За словами Володимира Карпенка, померла 69-річна жителька села Веселий Хутір, що на Чорнобаївщині:
"Жінка померла від ускладнень, спричинених лихоманкою Західного Нілу. Її діагноз був підтверджений лабораторно. Пацієнтка мала низку супутніх захворювань. Більше випадків заражень у Золотоніському районі не зафіксували".
З його слів, згідно із "Класифікатором надзвичайних ситуацій", недуга належить до I групи особливо небезпечних, втім масового поширення інфекції не спостерігають:
"У першу чергу лихоманка, як і більшість вірусних хвороб, небезпечна для людей з груп ризику. Це ті, хто має хронічні недуги, люди похилого віку. Від людини до людини захворювання не передається. Гарячка Західного Нілу — це вірусна хвороба, яка передається через укуси комарів. З початку року в Україні зареєстрували всього 50 лабораторно підтверджених випадків захворювання. Були серед них і летальні".
Також Володимир Карпенко пояснив, що епідеміологічний сезон завершується, тому, за його словами, є сподівання, що лихоманка Західного Нілу відступить:
"Хоч на вулиці й тепло, але комарів, основних переносників вірусу, — мало. Все-таки, вже жовтень. Проте обережність не завадить: носіть захисний одяг, не знімайте сіток із вікон, користуйтеся засобами від комах, адже вакцини від гарячки немає".
Як розповів пан Володимир, лабораторно фіксують переважно важкі та летальні випадки. Решта протікає легко та схожа на ГРВІ, а у 80 відсотках — безсимптомний перебіг хвороби, розповів Володимир Карпенко.
Основні симптоми гарячки Західного Нілу:
- підвищення температури тіла до 39,9 градуса за Цельсієм;
- розлади центральної нервової системи;
- болі у м’язах та суглобах;
- можуть з’явитися висипання на шкірі.
Також у Золотоніському районі оголосили про надзвичайну ситуацію через поширення геморагічної гарячки Західного Нілу, повідомили у пресслужбі Золотоніської РДА. Та додали, що вжили заходів щодо розмноження переносників хвороби:
"Ситуація з поширенням екзотичної для нашої місцевості хвороби — лихоманки Західного Нілу розвивається прогнозовано та контрольовано. У зв’язку зі зміною погодних умов та попередньо проведеною громадами Золотоніського району роботи щодо покосу трави, розчищення територій прибережних зон та іншого, сприяють зменшенню популяції комарів, які є переносниками даної хвороби від перелітних птахів та гризунів до людини", — йдеться в повідомленні.