Підозрюваного у вбивстві журналіста Василя Сергієнка відпустили із Черкаського слідчого ізолятора

Підозрюваного у вбивстві журналіста Василя Сергієнка відпустили із Черкаського слідчого ізолятора

Підозрюваного у вбивстві журналіста Василя Сергієнка відпустили із Черкаського слідчого ізолятора
. Суспільне: Черкаси

Підозрюваного у вбивстві журналіста Василя Сергієнка – Володимира Воронкова відпустили із Черкаського СІЗО. Таке рішення ухвалив Городищенський районнимй суд Черкаської області. Аби висловити своє незадоволення тим, що відбувається, під будівлею ізолятора зібралися черкащани.

За словами адвоката підозрюваного Володимира Романченка, у СІЗО обвинувачений перебував із 2015 року.

Біля воріт черкаського слідчого ізолятора о 8-й ранку зібралися містяни. Вони чекали на вихід підозрюваного у вбивстві журналіста Василя Сергієнка Володимира Воронкова. Організатор акції Дмитро Кухарчук розповів, що протягом п'яти років не пропустив жодного судового засідання у цій справі. Нині хоче не допустити аби із СІЗО вийшов останній підозрюваний у вбивстві:

"Увесь цей час судова система показувала свою неспроможність, випускали вбивць Василя Сергієнка, випустили організатора. Сьогодні (3 грудня - ред.) найжорстокіший фігурант цієї справи рішенням Городищенського суду може вийти на свободу. Справа резонансна і просто стояти осторонь я не можу".

Підозрюваного у вбивстві журналіста Василя Сергієнка відпустили із черкаського слідчого ізолятора
Суспільне: Черкаси

Черкащанин Олег Собченко – свідок у справі, прийшов до СІЗО, бо за його словами це справа честі, адже вбитого знав особист:

"Ми бачили докази у суді, ми майже до кінця дослухали цю справу .У 2015 році бачили відтворення вбивства, яке робив саме він. Ця людина дійсно цим займалася. Наша мета показати збурення суспільства це ганебний випадок! Це навіть не просто корупціонер, яких випускали пачками, це рецидивіст і людина небезпечна".

О 9-й годині підозрюваного випустили. Поспілкуватися з ним журналістам не вдалося, цьому перешкоджали правоохоронці.

Підозрюваного у вбивстві журналіста Василя Сергієнка відпустили із черкаського слідчого ізолятора
Суспільне: Черкаси

Воронков сів у авто та поїхав до Києва. Там йому одягнуть електронний браслет, аби контролювати місце його перебування, розповів адвокат підозрюваного Володимир Романченко. За його словами, за п’ять років розслідування його підзахисний не перешкоджав слідству:

"Пока немає обвинувального вироку особа не є винною. Жодним чином ні сторона захисту, ні обвинувачені не перешкоджали ні суду, ні досудовому слідству. Тоді виникає питання: де докази його винуватості. Тому я вважаю, що вчора було винесено правомірне рішення, яке відповідає усім вимогам судді. Якщо ми кажемо, що ми хочемо європейської держави, то давайте дотримуватись як українського так і європейського законодавства".

Підозрюваного у вбивстві журналіста Василя Сергієнка відпустили із черкаського слідчого ізолятора
Суспільне: Черкаси

Телефоном прокурор у справі Вікторія Дидич зазначила, що вони подаватимуть апеляцію щодо зміни запобіжного заходу:

"Сторона обвинувачення наполягала на клопотанні про продовження дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без можливості внесення застави стосовно одного обвинуваченого у якого був саме такий запобіжний захід. Обґрунтування самої ухвали нам на даний час не надавали. Однак із самим рішенням сторона обвинувачення не згодна і буде вносити відповідну апеляційну скаргу ".

За словами організаторів на акцію прийшла сотня осіб. Старша інспекторка превентивної діяльності Катерина Капітонеко повідомила, що було пів сотні учасників.

Акція тривала годину. Наступне судове засідання у цій справі відбудеться 11 січня.

Що відомо

  • Василь Сергієнко - журналіст, громадський активіст, учасник "Самооборони Майдану Черкаської області". У квітні 2014 року його викрали з власного подвір’я. Наступного дня за 12 кілометрів від Корсуня - Шевченківського в лісі знайшли його тіло зі слідами катувань.
  • За фактом викрадення та вбивства було відкрита карна справа. Справу в суді розглядають шостий рік: "У межах вказаного кримінального провадження є шість обвинувачених за різними статтями Кримінального кодексу України. Із них, один перебуває під вартою, троє – під домашнім арештом, і двоє – під заставою.

Авторка Дарія Шевченко

Читайте також

На початок