У Черкасах проводять безоплатні курси для цивільних: учать не боятися зброї, знати будову автомата та вміти пристрілюватись. Ексвійськові діляться досвідом із цивільними, аби вони завжди були готові до національного спротиву.
Тренінги проводять спільно з Черкаським інститутом міста, розповів заступник командира Добровольчого формування черкаської тергромади з позивним "Хрещений".
Навчити людей не боятися зброї — таке завдання ставлять перед собою інструктори, пояснив Хрещений. Він розповідав про будову автомата Калашникова:
"Цим автоматом озброюються всі військові — від солдата до старшого офіцера".
Після інструктажу з безпеки – майстерклас із вогневої підготовки. Хрещений має 32 роки військового стажу, тож, на його думку, ділитись є чим.
Під наглядом інструктора учні збирали та розбирали автомат. За словами Хрещеного, здобувши ці навички, цивільні зможуть швидко діагностувати несправності та уникнути небезпечних ситуацій.
"Зброя буває «клинить» або якісь неполадки бувають, тому людина має розуміти, як це виправити", — пояснив він.
21-річна Ольга на тренінгу втретє. Зброєю захопилась у 2023 році на фестивалі у Холодному Яру:
"Дівчата вчили мене збирати і розбирати автомат і я в той момент закохалася у зброю. Мені подобається, те як вона зроблена, подобається метал".
Для учасника тренінгу Ріната Ладана це не лише захоплення, а й можливість познайомитись із майбутньою професією. У планах — долучитись до Третьої штурмової бригади:
"Почалась війна, через рік я побачив відео Третьої штурмової бригади, їхній штурм, і мені це сподобалось. Я з дитинства мрію долучитись до лав ЗСУ, мене дуже цікавить зброя і мені дуже подобається військова справа".
На вишкіл прийшли восьмеро учнів. Вони пройшли мінікурс із двох занять, а опісля можуть долучитися до більш розгорнутих тренінгів на полігонах, пояснив Хрещений:
"Для того, щоб люди не боялися зброї, щоб розуміли, що вбиває не зброя, а людина, яка нею користується. Зброя — це просто механізм".
Розклад та тематику вишколів публікують у соцмережах Черкаського інституту міста. Вони безоплатні й готують людей до національного спротиву, зазначив заступник командира:
"Хтось ще не досягнув певного віку, який дає йому можливість захищати Батьківщину, хтось має якісь сумніви. На наших заняттях вони дивляться, вчаться, а потім для себе приймають рішення".
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині