Запах диму вранці: черкаський синоптик розповів, чим забруднена атмосфера

Запах диму вранці: черкаський синоптик розповів, чим забруднена атмосфера

Небо в Черкасах
Небо в Черкасах. Фото: Суспільне Черкаси

Тривала засуха спровокувала зростання кількості пожеж в екосистемах Черкащини. Це призвело до погіршення якості атмосферного повітря. Жителі обласного центру скаржаться на запах диму, особливо в ранкові години.

За попередніми даними, у повітрі в Черкасах фіксують збільшення концентрації шкідливих домішок, розповів Суспільному начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

За словами синоптика, реєструють, зокрема, підвищені концентрації пилу та оксиду вуглецю.

"Через це відчувається запах диму, особливо в ранкові години", — пояснив він.

Рвучкий вітер сприяв розсіюванню шкідливих домішок. Проте суха аномально тепла погода все одно призвела до зростання кількості забруднюючих речовин у повітрі.

Черкащанка Валентина мешкає у Південно-Західному районі. Запах диму відчула вранці 16 вересня:

"Прокинулась — і відразу відчувається запах диму. Думала, це десь знову горить торфовище і вітер до нас це заніс. А виявилося, що вчора (15 вересня — ред.) палав ліс десь у селі в Черкаському районі. А загалом запах диму вранці відчуваю часто".

Пані Тетяна живе в селі під Черкасами. Розповіла, що теж відчуває запах диму вже не один день:

"Та вже з місяць. Такий період, що все кругом палять — у садках, на городах. Люди ніяк не зрозуміють, що це шкідливо. А ще й лісові пожежі додалися, ми недалеко від лісу якраз живемо. Вранці то взагалі, дихати немає чим, відкриваєш вікно, щоб провітрити — і відразу закриваєш, бо це ж неможливо".

Забруднене повітря може викликати різні проблеми зі здоров'ям, розповів Суспільному лікар відділу епідеміологічного нагляду та профілактики неінфекційних захворювань Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Микола Черепанов.

"Забруднене атмосферне повітря може впливати на серцево-судинні захворювання, такі як ішемічна хвороба серця та інсульт, а також на респіраторні захворювання — інфекції нижніх дихальних шляхів, хронічну обструктивну хворобу легень, рак трахеї, бронхів і легень. Крім того, в групі ризику — люди з цукровим діабетом другого типу", — зазначив він.

Люди, які живуть у містах із високою концентрацією забруднення, мають більш як удвічі вищий ризик розвитку інсульту чи хронічного обструктивного захворювання легень.

У разі погіршення ситуації зі станом атмосферного повітря фахівець радить:

  • зачинити двері та вікна;
  • обмежити перебування на вулиці та особливо фізичні навантаження на відкритому повітрі;
  • пити багато води;
  • якщо є очищувач повітря, то увімкнути його на максимум;
  • робити часте вологе прибирання у приміщеннях.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок