На Черкащину 2 вересня привезли майже чотири тисячі доз вакцини проти коронавірусу. Їх розподілили між поліклініками регіону.
Нині щеплення роблять за новими рекомендаціями Мінохорони здоров’я, розповіла Суспільному завідувачка відділу імунопрофілактики обласного центру контролю та профілактики хвороб Ірина Шуляренко.
Постановою від 5 серпня Міністерство охорони здоров'я ухвалило нові рекомендації щодо вакцинації проти коронавірусу. Згідно з ними, зазначила Ірина Шуляренко, схема вакцинації спрощується: для більшості людей достатньо зробити одне щеплення на рік проти COVID-19:
"Якщо це дорослі здорові люди і в них немає ніяких супутніх захворювань, то роблять одне щеплення".
Ревакцинація через шість-дванадцять місяців передбачена для тих, хто входить до групи ризику:
"Це пенсіонери, старше 60 років, які мають додаткові ризики тяжкого перебігу коронавірусу. Також це люди, які мають такі пожиттєві діагнози, такі як діабет, ожиріння, захворювання нирок".
Раніше треба було отримати дві дози, потім ще бустерну, а потім вже через п'ять-шість місяців — додаткову дозу. Зараз все чітко написано — одна доза, а через шість-дванадцять місяців — бустерна.
На вакцини вже очікують, розповіла лікарка-імунулог, завідувачка відділення профілактичних щеплень міської поліклініки №5 Інна Кімлик. З її слів, навіть при блекаутах препарати можуть зберігати належним чином — у холодильниках:
"У нас є генератори і безпербійники. Такий холодильник може утримувати температури до +8 градусів, якщо його не відчиняти протягом шести діб".
Імунізація, додала пані Інна, лишається найдієвішим способом захисту від коронавірусу.
"Ми подолали пандемію завдяки щепленням. Але це не означає, що ми подолали вірус. Вірус є, він постійно змінюється", — пояснила вона.
Черкащанка Ольга Степанова, ходила до міської поліклініки №5 — хотіла вакцинуватися.
"Минулого року я робила чотири щеплення і не хворіла. На щеплення реагую чудово — встала і пішла", — розповіла вона.
Пенсіонерку проконсультували та записали до черги, розповіла медсестра Наталія Коренюк. Та ось вакцинувати поки не змогли:
"На даний час у нас наявна вакцина АДП-М — вакцина, яка використовується для ревакцинації від дифтерії і правця. Проти коронавірусу вакцина поки відсутня".
За тиждень, зазначила медикиня, звернулися десять охочих вакцинуватися проти COVID-19:
"Люди приходять до нас, записуються. І коли підвозять нам вакцину, то ми тоді телефонуємо і вони підходять вакцинуватися, із восьмої до п'ятої вечора".
За словами завідувачки відділу імунопрофілактики обласного центру контролю та профілактики хвороб Ірини Шуляренко, у нинішньому 2024 році мали два види вакцини — "Janssen" і "Comirnaty".
"Міністерство охорони здоров'я ухвалило рішення надавати вакцини в центри не за потребою, яку ми формуємо від регіону, а за умови зберігання при температурі -80 градусів. У нас є такі умови, тому маємо спеціально обладнаний склад. Тому замовлення було розширене і в область надійшло 3 960 доз вакцини", — зазначила вона.
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині