На Уманщині судитимуть шістьох працівників одного із медичних закладів, яких обвинувачують у виготовленні фіктивних документів для військовозобовʼязаних задля тимчасового уникнення мобілізації до лав Збройних сил України.
Про це повідомила Суспільному виконувачка обовʼязків речниці Черкаської обласної прокуратури Світлана Чубенко.
За інформацією речниці, слідство встановило, що у період з жовтня 2023 року по лютий 2024 року медичні працівники лікарні на Уманщині отримували гроші за вплив на прийняття рішення членами та головою військово-лікарської комісії.
"Обвинувачені обіцяли оформлення медичного висновку, який надасть можливість тимчасово уникнути мобілізації до лав Збройних сил України. Лікарі підробляли офіційні документи про проходження лікування в медзакладі в умовах денного стаціонару для отримання групи інвалідності, і, як наслідок, уникнення мобілізації", — розповіла речниця.
За даними слідства, медична сестра була посередником між тими, хто хотів уникнути мобілізації і лікарями. Вона відповідала за передачу документів та грошей, додала Світлана Чубенко.
"У лютому 2024 року правоохоронці затримали лікаря і медичну сестру на місці злочину. Під час проведення обшуків у медзакладі в обвинувачених вилучили отримані від військовозобов’язаного гроші, а також медичний висновок з фіктивним діагнозом, підписаний лікарем", — зазначила речниця. До суду скерували обвинувальний акт відносно шістьох службових осіб та працівників одного із медичних закладів Черкаської області за декількома статтями Кримінального Кодексу України:
- частиною 2 статті 28 Кримінальне правопорушення визнається вчиненим за попередньою змовою групою осіб, якщо його спільно вчинили декілька осіб (дві або більше), які заздалегідь, тобто до початку кримінального правопорушення, домовилися про спільне його вчинення— вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб;
- частиною 3 статті 358Стаття 358. Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, -караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк. — підроблення офіційного документа;
- частиною 2 статті 369-2Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або пропозиція чи обіцянка здійснити вплив за надання такої вигоди караються штрафом від двох тисяч до п’яти тисяч п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років. — одержання неправомірної вигоди.
Як зазначила Світлана Чубенко, у разі доведення вини підозрюваним загрожує покарання у виді штрафу від двох тисяч до п’яти тисяч п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк від двох до п’яти років. Читайте нас у Telegram
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині