У Черкасах з 26 по 29 серпня заборонили споживати воду з-під крана, використовувати її можна лише для технічних потреб.
Це пов'язано із гіперхлоруванням об'єктів водопостачання, повідомили у пресслужбі комунального підприємства "Черкасиводоканал".
Як повідомили у пресслужбі, у Черкасах з 26 по 29 серпня проведуть комплексну дезінфекцію об'єктів водопостачання, тобто гіперхлорування. Чиститимуть резервуари чистої води, магістральні водогони, розподільчі та внутрішньобудинкові мережі:
"У цей період споживати воду заборонено, використовувати її можна лише для технічних потреб", — пояснили у "Черкасиводоканал".
Чим необхідне гіперхлорування води?
Для очищення питної води застосовують сучасні реагенти, а для дезінфекції — хлор. Хлорування — один з основних заходів щодо надання води належної якості. Але внаслідок "вторинного забруднення" – якість питної води може погіршуватися. Тому час від часу проводиться гіперхлорування для промивки усіх об’єктів водопостачання, періодичність якого залежить від фактичних показників питної води.
Як відбувається гіперхлорування?
Спочатку проводять механічне чищення вручну всіх споруд та резервуарів чистої води, а потім проводять дезінфекцію, тобто гіперхлорування. Гіперхлорування водогінної мережі проводять шляхом її заповнення водою з підвищеними дозами хлору з концентрацією 20-70 міліграмів на кубічний дециметр. Після цього здійснюється промивка чистою водою. Саме процес гіперхлорування дозволяє вбивати хвороботворні бактерії та віруси, а також запобігає виникненню епідемій серед населення у спекотну пору року.
Що робити мешканцям міста під час гіперхлорування?
До початку проведення гіперхлорування необхідно зробити запас питної води на три-чотири дні.
Як пояснили у пресслужбі, у дні гіперхлорування, 27-28 серпня, необхідно відкрити кран та спустити воду до появи запаху хлору. Це забезпечить ефективну дезінфекцію внутрішньобудинкових мереж.
"Після промивки мереж, 29 серпня, може бути тимчасове погіршення якості питної води: темний колір, іржа тощо. В такому випадку радимо спустити воду поки вода не стане прозорою та без запаху хлору".
Також зазначили, що у разі наявності будь-якого фільтра води його необхідно зняти на період комплексної дезінфекції.
Чим хлор небезпечний для людини
Активний хлор, який викликає характерний запах водопровідної води, має властивості підсушувати шкіру і волосся, викликати подразнення слизових оболонок носа та очей. Але є і приховані наслідки використання хлору — це утворення продуктів взаємодії хлору з органічними речовинами, які містяться у поверхневих водах, та мікробіологічними новоутвореннями на поверхні трубопроводів.
Недоліки хлорування
- Хлор викликає сухість шкіри, подразнення слизової оболонки очей, біль у шлунку, алергію і передчасне старіння організму;
- Доведено зв'язок між споживанням хлорованої води і виникненням онкологічних захворювань;
- Сполуки хлору шкодять імунній системі;
- Концентровані випаровування хлору провокують захворювання дихальних шляхів і внутрішніх органів.
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині