Вирощували корів, а тепер – равлики. На Черкащині скорочується кількість великої рогатої худоби

Вирощували корів, а тепер – равлики. На Черкащині скорочується кількість великої рогатої худоби

Вирощували корів, а тепер – равлики. На Черкащині скорочується кількість великої рогатої худоби
. pelex

На Черкащині у приватних домоволодіннях відбувається скорочення поголів'я великої рогатої худоби. А все тому, що тримати у господарстві корів не вигідно. Про це в ефірі Українського радіо “Рось” розповів заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Іван Точений.

Нині на Черкащині розведенням великої рогатої худоби та виробництвом молока займається близько 150 сільськогосподарських підприємств.

Керівник реабілітаційного центру в селі Медведівка Чигиринського району Микола Сташук розповів, що молочну ферму, що працює на базі центру, планує закривати. Тут доглядають за вісьмома коровами, однак їх тримати дуже затратно. Тому вирішив натомість відкрити равликову ферму.

Читайте також: Вирощує равликів. Тетяна Яковенко

“Держава цим питанням не хоче перейматися. Дуже складно отримати прибуток: ти ходиш-ходиш по тих колах, і нічого. Молоко до Черкас ми не возимо. У нас на місці (в селі Медведівка -ред.) є людина, яка купує молоко по 9.50 грн. за літр. То ж ми продаємо на місці. Пробували займатися переробкою, але це дуже багато питань: холодильники, приміщення, люди, здоров'я. Ми спробували, однак затратної частини більше”, – розповів Микола Сташук.

Заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Іван Точений, пояснив, що така ситуація виникла тому, що цінова політика на молоко залежить від шляху його вироблення (доїльні апарати, холодильники), а токож у кого його купують (селяни, фермери). Наприклад сільськогосподарські підприємства здають молоко від 10-12 гривень за літр, а ціна за літр для селян від 5.50 до 6 гривень.

За його словами, у 2020-му році постановою Кабінету Міністрів №395 передбачені кошти на суму 300 мільйонів гривень на часткові відшкодування вартості закуплених для подальшого відтворення племінних тварин, а саме: телиць, нетелів, корів молочного та молочно-м’ясного напряму, ембріонів великої рогатої худоби, які мають племінну чи генетичну цінність. У 2019-му році сільгосппідприємства області, які займаються скотарством одержали із державного бюджету кошти на суму 81,5 мільйона гривень. В області розроблена та діє програма “Підтримки розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та сімейних фермерських господарств”. У межах даної програми рішенням обласної ради на 2020 рік спрямовано 1 мільйон гривень.

Що відомо

У 2016 році у Черкаській області нараховувалося понад 40 тисяч голів ВРХ, у 2018 — 32 тисячі, а 2019 — понад 29 тисяч.

https://www.mixcloud.com/radioros/12-11-радіодень-виробництво-молока-в-області/

Авторка Альона Ніколенко

Читайте також

На початок