Перейти до основного змісту
Мертва риба у воді: чи безпечно купатись у черкаському Дніпрі

Мертва риба у воді: чи безпечно купатись у черкаському Дніпрі

Ексклюзивно

У Черкасах відпочивальники на пляжах знаходять мертву рибу у Дніпрі та вздовж берега. Задуха риби і для літа є сезонним явищем, зазначають фахівці.

У 2024 році воно не стало масовим, попри температуру води +30 градусів, яку цьогоріч зафіксували вперше в історії спостережень, пояснила Суспільному виконувачка обов’язків начальника відділу водних ресурсів державної екоінспекції центрального округу Олена Стецик.

Відпочивальник Олександр Гудзь приводить сина на пляж вранці, поки сонце не підіймається високо. Розповів: останні три сезони єдина альтернатива морю для нього — Дніпро вдома. Додав, що здивований, що після тижневої спеки вода чиста.

Мертва риба у воді: чи безпечно купатись у черкаському Дніпрі
Мертва риба та водорості в Дніпрі. Олег Мірошник

Здивувався й черкащанин Олег Мірошник, оскільки кілька днів тому зняв відео із мертвою рибою у воді:

"Якщо по правді, побачив жах — словами не передати. Там дуже багато водоростей було, вони смерділи. І мертва риба була, я побачив як мінімум п'ять штук, кілограмів по 15. Я думаю, то щука була".

Черкаський Дніпро
Дніпро у Черкасах. Суспільне Черкаси/Марія Гаврилян

У працівника комунального підприємства "Благоустрій" Віталія робочий день починається з шостої ранку. Він прибирає берег і після відпочивальників, і від того, що принесе водою:

"Воно прибиває все до берега, а ми потім збираємо і вивозимо. Приїжджає трактор, все вантажиться і вивозиться".

Прибрати пляж намагаються до приходу людей. А про мертву рибу розповіли самі відпочивальники, розповів Віталій.

"Щуки, судак. Ми її утилізували. Вивозимо і глибоко закопуємо".

За словами виконувачки обов’язків начальника відділу водних ресурсів державної екоінспекції центрального округу Олени Стецик, у межах Кременчуцького водосховища масової задухи риби екологи не спостерігають. Причиною поодиноких фактів мору, за словами експертки, є аномальна спека:

"З тим, як підвищується температура води, відбувається пришвидшення всіх процесів. Це іде розпад хімічних і біологічних речовин. Відповідно, це супроводжується виділенням вуглекислого газу і зменшенням розчиненого кисню у воді".

Мертва риба у воді: чи безпечно купатись у черкаському Дніпрі
Працівник Віталій. Суспільне Черкаси

Протягом липня 2024 року спеціалісти екоінспекції провели вісім відборів води на аналіз її стану у різних локаціях водосховища, зазначила Олена Стецик.

"За результатами гідрохімічного аналізу виявлені незначні перевищення по такому показнику, як біологічне споживання кисню. Десь в один-півтора раза", — зазначила вона.

На запит Суспільного про безпечність міських пляжів до обласного центру контролю та профілактики хвороб заступниця генерального директора з дослідження біологічних факторів Ольга Мізінова повідомила: за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками відхилень від нормативів у воді акваторій та піску пляжів не виявили.

Моніторингові дослідження якості води та піску на території комунальних пляжів, за словами фахівчині, здійснюють щотижня.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Топ дня

Вибір редакції

На початок