Багатодітна мама Ірина Гончаренко звернулася до міської влади із проханням збільшити кількість пільгових місць у черкаських маршрутках. Тому що часто у транспорті її дітям відмовляють у безоплатному проїзді.
У Ірини Гончаренко шестеро дітей. Зазвичай із трьома дітьми жінка їздить автобусом провідати бабусю. Тож половина сім'ї на зупинці готують посвідчення й маски та чекають маршрутку, де є вільні пільгові місця.
"Ситуація давно вже така виникла, ще як розпочався перший карантин. Ми з дітками не можемо ні до бабусі поїхати, ні в центр міста, щоб одяг придбати наприклад. Ми заходимо, а нам кажуть, що пільгових місць немає. Або тільки два. То ми або виходимо, або платимо за всіх", – розповіла багатодітна мама.
За пів години очікування разом із кореспондентами Суспільного у двох маршрутках не було пільгових місць. Тоді двоє синів поїхали однією маршруткою, а мама з донькою чекали на інший автобус.
Черкаські перевізники ситуацію прокоментували телефоном:
"Їздимо по кількості сидінь – 22 місця сидячих. Ну, скільки ми можемо перевозити пільговиків при такому розкладі? Визначили два пільгових місця. Так вирішили перевізники,"– повідомив керівник підприємства "Авто-ТЮЛ" Ігор Ганджа.
Керівник підприємства "ЧАРЗ-АВТО" Юрій Сущенко не захотів спілкуватися із журналістами, аргументувавши це політичним рішенням.
Перевізникам не вигідно возити пільговиків, тому що їм це не компенсують – пояснив спеціаліст Департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міськради Павло Мосійчук.
Авторка Тетяна Недбайло