Навчання в ігровій формі: на Черкащині діти вивчають компʼютерну грамотність

Навчання в ігровій формі: на Черкащині діти вивчають компʼютерну грамотність

Ексклюзивно

На Золотоніщині діти з малозабезпечених сімей безоплатно вивчають комп’ютерну грамотність. Вони не лише дізнаються базові принципи програмування, а й створюють мультфільми та ігри.

Програмування одночасно вивчає 40 дітей в трьох групах, розповів Суспільному голова громадської організації "Романі Рота" Володимир Бамбула.

14-річна Софія Дахно заняття почала відвідувати минулого місяця:

"Ми нині з класом програмуємо, щоб кіт рухав м’ячиком, але ми ще не все зробили. Це не важко зробити, просто потрібно його запам’ятати й відкласти в голові, щоб коли приходиш, то зміг його показати й розказати де, що і як".

На додаткових заняттях учениця надолужує те, що пропустила на уроках інформатики в школі.

"Ми в школі дуже мало працювали в Скретчі, тому тут я навчилася більше. На заняттях дуже-дуже швидко проходить час, навіть не встигаю цього помітити", — поділилася учениця.

Діти навчаються в ігровій формі
Під час навчання. Суспільне Черкаси

Софія навчається в групі з іншими дітьми, які не мають можливості займатися програмуванням вдома. Саме для них організували комп’ютерні курси, розповів волонтер громадської організації "Романі Рота" Євген Бортик:

"Скретч – це така програма, яка навчає дітей в ігровій формі. Адже для них це веселіше та зрозуміліше. Там не потрібно писати машинні коди як, наприклад, програмісти пишуть. Є багато блоків на рухи, звуки, фон обирати. Усе робиться інтуїтивно, бо зрозуміло. 90 відсотків дітей з першого разу змогли скласти простенький код блоків".

Аби дітям було цікаво, програму навчання склали самостійно, заздалегідь.

"Тоді з дітьми ми обговорюємо. Виходить так, що вони керують процесом і їм так більше подобається. Деякі діти навіть ходять двічі й просяться, бо їм цікаво", — пояснив Євген Бортик.

Компʼютерна грамотність для дітей
Діти під час навчання. Суспільне Черкаси

Ноутбуки для навчання безоплатно надала доброчинна організація "REYN", зазначив голова громадської організації "Романі Рота" Володимир Бамбула:

"Це мережа, яка піклується дошкільною освітою і початковою освітою. Я є координатором цієї мережі, яка надала нам комп’ютери десять ноутбуків. Для того, щоб ми навчали дітей комп’ютерній грамотності".

Програмуванню тут одночасно навчається 40 дітей в трьох групах. Комп’ютерну грамотність вони вивчають протягом місяця безоплатно, додав Володимир Бамбула.

Діти вивчають компʼютерну грамотність
Діти за ноутбуками. Суспільне Черкаси

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок